2018’de Büyük Beklentilerle Çıkıp Hayal Kırıklığı Yaratan 13 Film

Haberler admin 187 Okundu
sponsorlu reklam

2018'de Büyük Beklentilerle Çıkıp Hayal Kırıklığı Yaratan 13 Film

2018 yılında Avengers:: Infinity War, Wonder Woman gibi öyle fazla başarılı film gördük. Bazı filmler ise bu başarıya ulaşmakta başarısız oldu.

2018 yılında Hollywood o kadar fazla filme sahne oldu. Star Wars beklediği kitleye ulaşmakta zorlandı, Robin Hood filmi gişeye geldiğinde çoktan batmıştı.

2018’in gişede büyük hüsrana uğrayan filmleri ise şöyle:

A Wrinkle in Time

Dünya çapında 132 milyon dolar kazanan film, 100 milyon dolara mülk oldu. Rotten Tomatoes skoru %42 olan film Mart ayında vizyona girmişti.

Solo: A Star Wars Story

Mayıs ayında vizyona giren Star Wars filmi Solo, 392 milyon dolar kazanmayı başarsa da beklenen ilgiyi görmedi. gerçi 142 milyon dolar kazanmayı başardı.

Billionaire Irtifa’s Club

Bu film ise Ağustos ortasında vizyona girmişti. Maliyeti bilinmeyen film Rotten Tomatoes’ta %8 skora erişti. Toplamda 2.2 milyon dolar kazanabilen film, açılış günü yalnızca 126 dolarlık bilet satabilmişti.

The Happytime Murders

Ağustos ayından bir başka başarısız film de The Happytime Murders oldu. 40 milyon dolara mülk olan film sadece 27 milyon hasılat yapabildi. Rotten Tomatoes skoru ise %23 oldu.

London Fields

Ekim ayının filmleri arasında bulunan bu film, 8 milyon dolara yapılmasına karşın yalnızca 252 bin dolar kazanabildi. Rotten Tomatoes skoru %0 olan filmin başrolünde ise Amber Heard yer alıyor.

The Nutcracker and the Four Realms

Disney’in bu filmi, Kasım ayının hemen başında vizyona girmişti. 120 milyon dolar harcama edilen film 166 milyon dolar kazansa da beklendiği dek başarılı olmadı. Rotten Tomatoes skoru ise %34’te kaldı.

The Girl in the Spider’s Web

Kasım ayından bir diğer film. 43 milyon dolar masraf edildiği tahmin edilen film, dünya çapında 34 milyon dolar gişe yapabildi. The Crown dizisindeki rolü ile Emmy kazanan Claire Foy, beyazperdede istediğini bulamadı.

Robin Hood

Bir ay önce gösterime giren film 100 milyon dolar harcanarak çekildi. Gişede ise sadece 73 milyon dolar kazandı ve Rotten Tomatoes skoru %16 oldu.

Mortal Engines

14 Aralık’ta vizyona giren bu film hala sinemalarda.100 milyon dolar para harcanan film, birincil iki haftanın sonunda yalnızca 55 milyon dolar kazanabilmiş durumda. Rotten Tomatoes skoru da %27.

Welcome to Marwen

ABD’de gösterime giren ve dünyanın geri kalanında pek de kendine yer bulamayan bu film, Universal’in Mortal Engines ile birlikte gişede battı. 39 milyon dolara mülk olan film, acilen 4.8 milyon dolar kazanmış durumda. Başlangıç haftası rakamları da hiç umut verici değil.

Holmes & Watson

Vizyona gireli yalnızca bir kaç gün olan film acilen 12 milyon dolara ulaşmış durumda. Filmin maliyeti ise 42 milyon dolardı. Rotten Tomatoes skoru %7 olan filmi Will Ferrell ve John C. Reilly’nin ismi kurtarabilecek mi, göreceğiz.

Kaynak : https://www.businessinsider.com/biggest-movie-flops-beygir-the-box-office-of-2018-2018-12?utm_source=feedly&%3Butm_medium=referral#solo-a-star-wars-story-may-25-2

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir