2019 Model iPhone’ların TrueDepth Kameraları İçin Sony 3D Sensörler Kullanılabilir

iOS admin 198 Okundu
sponsorlu reklam

2019 Model iPhone'ların TrueDepth Kameraları İçin Sony 3D Sensörler Kullanılabilir

Akıllı telefon fiyatlarını önemli şekilde artıran ve bu nedenle satışları düşen Apple, maliyetleri çökertmek için 2019 model iPhone’larda Sony 3D sensörleri kullanmayı planlıyor.

2017 Kasım ayında ortaya atılan bir söylentiye göre Apple, 2019 model iPhone’larda mevcut 30 bin lazer noktalı TrueDepth Camera teknolojisi yerine, maliyeti daha ucuz ve üretimi daha kolay olan time-of-flight (ToF) adı bahşedilen teknolojiyi tercih edecek. Cihazların arka kamerasında olacak bu teknoloji, bir lazerin nesnelere çarpma süresini hesaplayarak üç boyutlu modeller oluşturmasına dayanıyor.

Bu söylentilerin üzerinden bir yıl geçtikten sonra Bloomberg, Apple’ın Sony tarafından üretilen 3D sensörler için alaka duymaya başladığını belirtti. Tesadüftür ki Sony’nin 3D sensörleri de bir sene önce ortaya atılan iddialarda olduğu gibi ToF teknolojisini kullanıyor. Bir De Sony’nin sensör bölümünün genel müdürü olan Satoshi Yoshihara, bazı zeki telefon üreticilerin 3D sensörlerle ilgilendiğini ve böylece üretimi artırdıklarını doğruladı.

Yoshihara’nın açıklamasına göre gelecek sene böylece fazla akıllı telefonun ön ve ardındaki Sony’nin 3D sensörlerini göreceğiz. Buradaki asıl merak edilen konu ise 2019 model iPhone’larda bu sensörlerin yer alıp yer almayacağı. Ünlü tahlilci Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, iPhone 7 Plus’tan bu yandan kullandığı çift kamera teknolojisi ile zaten iyi bir bölge derinliği oluşturmayı başarıyor. bu nedenle şirketin Sony’nin 3D sensörlerine geçiş yapması için mantıklı bir sebep bulunmuyor.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/Apple-interested-in-Sony-3D-sensors-for-a-rear-facing-TrueDepth-camera_id112276

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir