2019 Model Samsung TV’ler, Akıllı Telefon ve Bilgisayarınızdaki Uygulamaları Çalıştırabilecek

Cep Telefonları admin 229 Okundu
sponsorlu reklam

2019 Model Samsung TV'ler, Akıllı Telefon ve Bilgisayarınızdaki Uygulamaları Çalıştırabilecek

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre 2019 model Samsung TV’ler, zeki telefon ve bilgisayarlardaki uygulamaları uzaktan çalıştırabilecekler.

Samsung’un TV sektöründe LG ile birlikte başı çektiği su götürmez bir reel. Fakat Samsung’un gösterme teknolojileri bölümünde başkan yardımcısı olan Hyogun Lee’ye göre Güney Koreli teknoloji devinin 2019 model akıllı TV’leri, rakiplerinin çok önünde bir özelliğe sahip olacak.

Şahsen Hyogun Lee göre tanıtılan Uzaktan Erişim (Remote Access) özelliği bir uçtan bir uca 2019 model Samsung zeki TV’ler, masaüstü bilgisayarlar ile IP ağı üzerinden, dizüstü bilgisayar ve zeki telefonlar ile ise Wi-Fi ağı üzerinden temas kurarak cihazlarınızda yüklü olan ahenkli uygulamaları açabilecekler.

Mesela; masaüstü bilgisayarınız çalışma odanızda bulunuyor ama sizin televizyon karşısından kalkmaya böylece de niyetiniz değil. Bir klavye ve fare emrindeki olan Samsung zeki televizyonunuzda PC’de yüklü olan ‘uyumlu’ bir uygulamayı açabilir, işlerinizi oturduğunuz yerden halledebilirsiniz.

Tümü bu dek da değil. Akıllı telefonunuzda yer alan bir oyunu daha büyük bir ekranda oynamak istemez misiniz? Evet, 2019 model Samsung zeki TV’ler bunu da gerçekleştirebilecek. Diğer Taraftan, TV’niz üzerinden direkt olarak web tabanlı bulut ofis servisine bağlanabileceksiniz. Bir başka deyişle zeki TV’ler, bundan böyle aslında akıllı TV olacak.

Varsayım edebileceğiniz gibi her dilekçe ya da program Samsung akıllı TV’ler ile düzenli olmayacak. Dolayısı ile TV’yi bir bilgisayar ya da devasa bir zeki telefon gibi kullanmayı beklemeyin. gerçi Uzaktan Erişim özelliğinin belirli bir pazar yerine bütün dünyada kullanıma sunulacak olması epeyce güzel bir haber.

Kaynak : https://www.engadget.com/2018/12/27/samsung-2019-smart-tvs-remote-access/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir