2030 yılında neler olacak?

Bilim admin 215 Okundu
sponsorlu reklam

2030 yılında neler olacak?

Dassault Systèmes, tüketicilerin 2030’da şehirlerin, genel hayat kalitesini artıran, sosyal açıdan sorumlu faydalar sağlayan ve deneyimleri kişiselleştiren teknolojiyle dolup taşmasını beklediklerini ortaya koydu. Bu bulgular, bağımsız pazar araştırma şirketi CITE Research ile birlikte çalışarak bağlantı kurulan ve ABD’li erişkin nüfusu temsil eden vatandaşlarla yapılan bir anketten elde edildi.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru izinleri

Gelecekteki ev, ulaşım, afiyet ve perakende beklentileri hakkında sorular yöneltilen katılımcılara kadar Hyperloop tren, tam benzer akıllı ev sistemleri, mobil ödemeler ve bireysel koruyucu afiyet planları, 2030’da norm haline gelmesi beklenen oysa bugünlerde çığır açıcı sayılan teknolojilerden birkaçı. Tüketiciler, kişiselleştirmenin, 2030’da bu kategorilerin her birindeki teknolojik yeniliklerin en büyük faydalarından biri olmasını beklerken, öbür teknolojilerden beklenen faydalar aralarında güvenlik, enerji verimliliği, huzur, erişilebilirlik, tasarruf ve koruma gibi unsurlardan da söz ettiler.

Anketten elde edilen bulgular şunları içeriyor:

Anketten elde edilen bulgular şunları içeriyor: Kişiselleştirilmiş deneyimler, bilhassa yeni nesil tarafından gelişmiş teknolojilerin en önemli faydası olarak görülüyor. 18-34 yaş arası, teknolojinin kendi bireysel ihtiyaçları ve zevklerine uyarlanmış deneyimler sunmasını bekliyor; 35 yaşın üzerindeki katılımcılar, teknolojik gelişmelerden öncelikle daha iyi bir yaşam kalitesi sunmasını bekliyor.

Dassault Systèmes, Global İlişkiler, Pazarlama ve Endüstri Çözümleri Başkan Yardımcısı Florence Verzelen şunları söyledi: “2030’un şehrinde tüketici beklentileri üzerine yapılan bu anket, tüketicilerin tam anlamıyla yolunda giden gerçekler olarak algıladıklarıyla aldatıcı olanları karşılaştırmamızı sağladı. Tüketiciler hayatlarının her alanında büyük değişiklikler bekliyor. Düşüncelerine hızlı bir gösterme, şirketlere neyi keşfetmeleri, geliştirmeleri ve hızlandırmalarıyla ilgili kıymetli geri bildirimler sunuyor. Bireysel girişimlerin tüm yenilikçiliğin ardındaki dominant tema olduğunu da doğruluyor. Dassault Systèmes, bu tüketicilerin beklentilerini karşılamak için endüstrilerin girişimlerini 3DEXPERIENCE platformu ile desteklemeye devam edecek.”

Önceki HaberMicrosoft, Pil Koruma Modu’nu Getiriyor Sonraki Haberİşte HP’nin CES 2019’da Tanıttığı Yeni Ürünleri

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir