6000mAh’lik devasa pili ile ortaya çıktı

Haberler admin 20 Okundu
sponsorlu reklam

6000mAh’lik devasa pili ile ortaya çıktı

POCO M3  6.53 inç değerdeki ekranı, FHD+ çözünürlük sunuyor. IPS LCD teknolojisinin kullanıldığı ekran, özellikle iç mekân kullanımlarında görsellik sunuyor. İster bir şeyler okuyor olun, isterseniz de bir şeyler izliyor olun, ayrıca dokunmatik keza de görüntüleme kalitesinden hoşnut kalıyorsunuz. 

Qualcomm Snapdragon 662

Qualcomm, bu çipseti geçtiğimiz sene görücüye çıkarmıştı. Orta seviyede konumlandırılabilecek bu çipset, gelişmiş suni akıl desteği, devingen kamera kabiliyetleri, yüksek çözünürlüklü fotoğrafların normale kıyasla daha eksik boyutlarda depolanması için HEIF formatı desteği gibi detayları bünyesinde barındırıyor.

En Fazla 2Ghz değerde çalışan işlemciye, 4GB RAM ve 128GB dahili depolama eşlik ediyor. Tabii microSD desteği de var. Genelde dilekçe çalıştırma performansı ve tatbik arası geçişler akıcı, ama arada bir de olsa performans düşüşleri yaşanabiliyor.

Peki oyun performansı nasıl diye merak ediyorsanız, PUBG’yi orta grafik ayarlarında, genellikle akan biçimde oynayabildik. Uzun süreli oyun deneyimlerinde de telefonda ciddi bir ısınma düzeyiyle karşılaşmadık.

Üçlü kamera sistemi

Asıl kamera 48MP ve f1,79 diyafram açıklığına sahip. Bunun anlamı, sadece iyi ışıklandırılmış ortamlarda yok, bununla beraber düşük ışıklandırılmış ortamlarda da daha iyi çekimler yapabilirsiniz.

Ana kameraya, makro çekimler için 2MP kamera ve bokehli fotoğraflar için 2MP derinlik sensörü eşlik ediyor. 30FPS’te 1080p videolar çekebilirsiniz. Çekim modları aralarında ağır çekim ve süratli çekim de bulunuyor, ama bunlar esas düzeyde sunulmuş. Yani çok detaylı çözümler değiller.

8MP değerdeki ön kamera da ortalama bir performansa sahip. 1080p 30FPS ve seri video çekim gibi detayların yanına bokehli selfie çekimlerine de yardım veriliyor.

FM radyo da var, fakat kulaklık değil

POCO M3, Wi-Fi dual band ve Bluetooth 5.0 gibi kablosuz bağlantı teknolojilerini destekliyor. Hem FM radyo özelliği de var, fakat bundan yararlanabilmek için bir kablolu kulaklığınız olmalı. Cihazın kutusunda kulaklık yer almadığını söylemeliyiz.

Ve heybetli batarya

Telefon, 6000mAh değerde pille geliyor ve bu pil, 18w seri sıkıntı desteğiyle %0’dan %70’e bir buçuk saatte ulaşabiliyor. Tek sorumluluk ile yoğun kullanımda 2 günü, alışılagelmiş kullanımda da 3 günü rahatlıkla geride bırakabiliyorsunuz. Zaten telefonun en dinç tarafını da pil kapasitesi ve performansı oluşturuyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir