ABD açıklaması Bitcoin’u hareketlendirdi

Haberler admin 25 Okundu
sponsorlu reklam

ABD açıklaması Bitcoin’u hareketlendirdi

Geçtiğimiz günlerde ABD hükümeti göre açıklanan yeni teşvik paketi kripto para piyasasını hareketlendirdi. Başta Bitcoin’le Ethereum elde etmek üzere böylece çok kripto para biriminde hızlı yükselişler gerçekleşti.

Peki özendirme paketi açıklaması kripto paraları niçin arttırıyor. Gerçekte bu azıcık spekülatif bir olay. Teşvik paketinin gelmesi çağrıda bulunmak, para basılması anlamına geliyor. Para basılması da değerli varlıkların artmasına zemin hazırlıyor. hemen kripto paralar da kıymetli varlık muamelesi gördüğü için bu stil para basımlardan dosdoğru etkileniyor.

ABD göre yapılan izah etme sonrası BTC 53.000 dolar seviyesine dek yükseldi. Ethereum ise 1800 doları geçerek 1900 doları zorladı. Önümüzdeki süreçte kripto paraların daha da yükselmesi bekleniyor.
Şunu da dip anekdot olarak hatırlatalım. genellikle Mart ayı kripto paralar açısından çok aydınlık geçmiyor. Dolayısıyla Mart ayı içerisinde bir takım sert düşüşler yaşanması klasik. Uzmanlar bilhassa 12 Mart tarihine uyarı çekiyorlar.

Geçtiğimiz sene 12 Mart’ta BTC neredeyse yüzde 50 oranında değerinde kaybetmişti. Acilen ana merak edilen şey ise bu sene 12 Mart’ta benzer olayların yaşanıp yaşanmayacağı. Eğer bu tarz olaylar yaşanmaya devam ederse kripto para yatırımcılarını tedirgin günler bekliyor diyebiliriz.

Dip not: Bu yazıda hiç bir yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir