Abone ol seçeneği takip et olarak değiştirildi

Haberler admin 26 Okundu
sponsorlu reklam

Abone ol seçeneği takip et olarak değiştirildi

Apple değişikliğin sebebini açıklamadı. Ama yüksek ihtimalle koşul idrak meselesinden ibaret. “Abone ol” seçeneğini seçmek, abone olduğunuz kanal için bir ücret ödediğiniz anlamına gelir. Bu, çoğu podcast’in ücretsiz olduğunun haberdar olmayabilecek kullanıcıları abone olmaktan itebilir. Edison Research’cilt Tom Webster, podcast dinlemeyen insanların hemen hemen yarısının podcastlerin paraya mülk olacağını düşündüğünü bildirdi.

Apple, üye olmak butonu yerine dil değiştirerek “takip etme” seçeneğini ekleyen birincil platform yok. Spotify, Amazon ve Stitcher bunu zaten yapıyor. bununla beraber, Apple’ın hareketinin podcast alımı üzerinde manâlı bir etkisi olabilir. Podcast’ler uygulaması, kısmen iOS’taki varsayılan kullanım olduğu için gezegendeki en çok kullanılan podcast istemcilerinden biri. Yeni bir sözcük öbeği ise birçok insanın davranışını kolayca değiştirebilir. Bu kelime seçimi, herhangi bir Apple ürününü kullanma eğiliminde olmasanız bile, öteki podcast uygulamalarında bir dalgalanma etkisi yaratabilir.

bununla birlikte bu kelime oyunu stratejik bir ihtiyaç olabilir. Apple’ın birinci derslik bir podcast hizmeti başlattığına dair söylentiler de mevcut. Durum buysa, şirketin bedava ve ücretli şovları dobra dobra ayırt etmesi gerekebilir. Bunun gibi görünürde basit bir değişim, çok daha fazlası için zemin hazırlayabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir