Activision çalışan sayısını üç katına çıkartıyor

Haberler admin 35 Okundu
sponsorlu reklam

Activision çalışan sayısını üç katına çıkartıyor

Activision, 2020’in başından 2021’in ardına kadar alınacak 2000 yeni geliştirici personeli ile Call of Duty serisi ilk olarak almak üzere kayıtlı ekiplerin boyutunu üç katına dek arttırmayı hedefliyor.

Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick tarafından dün bir konferans görüşmesi sırasında paylaşılan teferruat dikkatleri çekti. Bobby Kotick, büyük yayıncının 2021’in birinci çeyrek kazançlarını masaya yatırarak yorumladı: “2020’nin başından gelecek yılın sonuna kadar 2000’den fazla geliştiriciyi işe almayı planladık. 2019’un takım büyüklüklerine kıyasla mevcut ekiplerin boyutunu üç katına kadar çıkarmayı hedefliyoruz. Polonya, Çin, Avustralya ve Kanada başta elde etmek üzere o kadar fazla ülkede “saldırgan” işe alım uygulamalarımız devam ediyor” dedi ve şu şekilde devam etti: “Hissedarlarımızın beklediği gibi, sektördeki en genç ve en iyi yetenekli insanları bulmaya/elde etmeye ve defalarca performans ile ödül grafiğini benzer hizada tutmaya devam ediyoruz.”

İlginizi çekebilir: Activision Blizzard işten çıkarttığı insanlara Battle Net hediye etmiş

Activision Blizzard’ın birincil çeyrekteki gelir durumu

Activision Blizzard, 2021’in ilk çeyreğinde şirketin tahmin ettiği 2,02 milyar dolardan daha yüksek bir gelir (+2,28 milyar dolar) elde etti. Şirketin Activision kolu, ilk kez Call of Duty Black Ops: Cold War ve Warzone oyun içi gelirleri, kuvvetli premium satışlar ve Call of Duty Mobile doğruca takvim %72 gibi bir gelir artışı bildirdi. Blizzard ve King kolları ise sırasıyla %7 ve %22 çoğaltma bildirdi.

İlginizi çekebilir: Activision’dan Call of Duty 2021 için yeni ayrıntı geldi

Geçen hafta Crash Bandicoot 4 stüdyosu Toys For Bob, Call of Duty: Warzone’un geliştirme sürecine destek vereceğini doğrulamıştı. Bu da eski bir sözleşmeli şahsiyet tasarımcısının Toys’da birlikte çalıştığı “cümbür cemaat” ile stüdyodan ayrıldığını iddia etmesine yol açmıştı. Activision, Toys For Bob stüdyosundan toplu bir işten çıkarılma durumunun olmadığını söyledi.

Activision çalışan sayısını üç katına çıkartıyor

İlginizi çekebilir: Crash Bandicoot 4 korsan sürümü ‘daha iyi çalışıyor’

Activision, Toys For Bob’un işten çıkarıldığına dair iddiaları reddetti ve Call of Duty’deki yeni rolünün yanı sıra Crash Bandicoot’u desteklemeye devam edeceklerini söyledi. bununla beraber Bobby Kotick, geçen hafta yaptığı son iş sözleşmesinin bir parçası olarak maaşının sözde yarıya indirilmesini kabul etti ancak üstteki düzey bir yönetici olarak uzun vadeli öz sermaye teşvik ödülleriyle fazla daha artı kazanabileceği biliniyor.

Bakınız: Activision CEO’su Bobby Kotick’in maaşı yarıya indirildi

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir