Adamlar Yapmış: Vivo Nex 5G Prototipi İlk Kez Sergilendi

Haberler admin 150 Okundu
sponsorlu reklam

Adamlar Yapmış: Vivo Nex 5G Prototipi İlk Kez Sergilendi

Vivo, yıllar süren 5G çalışmalarının meyvesi olan Vivo Nex 5G’nin bir prototipini Çin’de düzenlenen bir konferansta ilk kez ortaya çıkardı.

Çinli zeki telefon üreticisi Vivo, şirketin birincil 5G destekli akıllı telefon olacak Vivo Nex 5G’ye ait bir prototipi, 2018 China Mobile Global Partner Conference’ta (2018 Çin Küresel Mobil Partnerler Konferansı) Qualcomm standında sergiledi. Cihaz, 5G desteği sunmak için Snapdragon X50 modeme sahip Snapdragon 855 mobil platform kullanıyor.

xiao

Xiaomi’den 2018’in En Büyük Teşkosu: Transparan Telefon Xiaomi Mi 8 Pro İncelemesi

Vivo, Nex 5G’nin gelecek yıl satışa sunulacağını çok evvelden müjdelemişti. Şirket o günden bu yanlamasına standart sürümü Snapdragon 845’cilt baskı bölge cihazın mimarisi, anakart düzeni, RG  ve anten tasarımı, optimizasyon ve pil kapasitesi konusunda Ar-Ge çalışmaları yürüttü ve belli ki umduğu neticeye ulaştı.

5G destekli bir akıllı telefon üretmek, 5G destekli bir modeme dayanıyormuş gibi görünse de Vivo, 5G çalışmalarına muhakkak yeni başlamadı. Şirket, 2016 yılında Pekin’de birincil 5G Ar-Ge merkezini açtı. Ardından 2017 yılında 3GPP teknolojisine yatırım yapan şirketlerden biri oldu ve aynı sene içinde RF anahtar teknolojileri ve 5G antenleri için bir ön araştırma başlattı.

Bir aksaklık olmazsa Vivo Nex 5G, Şubat ayında Barcelona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde halka açık bir şekilde sergilenecek. Birkaç ay içinde satışa sunulması da olası. Vivo’nun hemen bulunmuş olduğu konum, teknoloji ve bilimde ‘bir şeyler’ yapmanın sadece çalışmakla olduğunun en büyük kanıtı.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2018/12/28/vivo-nex-5g-snapdragon-855-driven-prototype-displayed-at-media-event/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir