Akıllı Evler için Netgear Arlo Pro Kamera!

Genel admin 192 Okundu
sponsorlu reklam

Evinizi akıllı hale getirmek adına kurulumunu gerçekleştirebileceğiniz çok sayıda yeni nesil set var. Ev içindeyken dış ortamda meydana gelenleri görebilmek size itimat verebilir ve yaşamınızı kolaylaştırabilir. Ev dışındayken de benzer biçimde hem ev içinde, hem ev dışında olanları görmek ve herhangi bir durumdan haberdar olmak isteyebilirsiniz. İşte bu nedenle tek kamera içeren sistemler yerine çok kamera içeren özel setler daha iyi bir yatırım olabilir.

Ağ konusunda uzman firmalardan Netgear imzalı Arlo serisi kameralar farklı modeller şeklinde sunuluyor. Kısa süre önce incelemesini meydana getirdiğimız Arlo Pro serisi hem iç, hem de dış ortamlarda kullanıma uygun su ve toz koruması yanında geniş sıcaklık aralığında çalışabiliyor. Setin en düşük versiyonunda baz ünite ve iki kablosuz kamera var. Kameralar Wi-Fi üzerinden baz üniteye, bu üniteyse evindeki kablosuz ağ üzerinden internete erişiyor.

En büyük konforsa elbette beraber gelen şarjlı bataryayla haftalarca şarj etmeden kullanabilmek ve kablo çekme, kurulum derdi olmadan hizmete alabilmek. Sistem bayağı halde elde ettiği görüntüyü Netgear imzalı bulut depolama ortamına gönderiyor. İlk kurulum son derece bayağı ve yalnız kamera üzerindeki eşleştirme butonunu kullanıp bir kereye mahsus bağlantı yapmak yetiyor. Peşinden arlo.Netgear.Com adresinden HD 720p kalitesinde görüntü ve ses alınıyor.

Bir saat sürmeyen kurulum işlemi sırasında eşleştirmeden sonrasında kameraları istediğiniz bölgelere sabitleyin. Kutudan çıkan mıknatıslı ayakları veya ayrı olarak satılan gelişmiş montaj kollarını kullanın. Peşinden web tarayıcı olan herhangi bir bilgisayar veya cihazla, Android yahut iOS yüklü mobil cihazla ücretsiz Arlo yazılımı üzerinden görüntü ve ses alabilir, iki yönde sesli görüşme de yapabilirsiniz. Sistem aynı zamanda video kayıtlarını bulutta saklıyor.

Sistemi takip moduna almış olduğunızda herhangi bir hareket tespit edince size bildirim gönderiyor ve dilediğiniz süre kayıt alıp bulutta saklıyor. İzleme, paylaşma, silme şeklinde çok sayıda seçenek var. Sadece belirli saat aralığında çalışmasını isteyebilir, duyarlılık ayarı yapabilir, görüntü kalitesini düşürüp batarya süresini daha da uzatabilirsiniz. Üstelik kızılötesi LED’lerle gece de görüntü almaya devam ediyor! İsterseniz ana ünitedeki güçlü alarm sesiyle de uyanmanızı sağlayabiliyor. Son derece rahat ve ergonomik bir sistem.

Benzer setlerden daha pahalı olabilir fakat satın almadan önce tahmin edemeyeceğiniz sorunlar yaşamanıza niçin olmuyor ve tam kapsamlı bir kullanıcı deneyimini en iyi biçimde sunuyor. İki kameralı setle başlayıp daha sonra kamera sayısını arttırarak ilerletme şansınız da var. Daha çok informasyon içinse: https://www.Arlo.Com/eu/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir