Akıllı telefon fiyatları normale dönmeye başladı

Haberler admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

Akıllı telefon fiyatları normale dönmeye başladı

Hal böyle olunca pek fazla teknoloji ürününe zam geldi. En çok zam gelen ürünlerden birisi de akıllı telefonlar oldu. Geçtiğimiz yılın Mart ayında 1700 TL ile pazara giren cihazlar aniden 2700 TL’ye varan fiyatlarla satılmaya başlandı.

Neyse ancak döviz kurlarının normale dönmesiyle birlikte akıllı telefon fiyatlarında da düşüş gözlemlenmeye başladı. Peki bu düşüş daha ne değin devam edecek?

Döviz kurlarında yaşanan düşüş piyasaya da olumlu olarak yansıdı. Bilhassa elektronik grubu ürünlerde kocaman fiyat düşüşleri söz konusu. Genele baktığımızda akıllı telefon fiyatlarında da yüzde 20’ye varan indirimler görmekteyiz. Bu indirimler bir süre daimi olabilir.

Hali hazırda 3000 TL civarı fiyatlara satılan telefonların etiketleri 2400 TL’ye kadar düşmüş durumda. Olasılıkla kurlar artmadığı sürece etiketler de bu şekilde kalmaya devam edecektir.

Eğer şu sıralar bir zeki telefon almayı düşünüyorsanız bütün da sırası diyebiliriz. Hem öyle çok tanıdık olmayan finans kuruluşu dolar / TL paritesinin bir süre bu sınırda kalacağını tahmin ediyor. Şüphesiz yine de tercih sizin.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir