Akıllı telefon sektörünün liderlerinden olmaya devam ediyor

Haberler admin 10 Okundu
sponsorlu reklam

Akıllı telefon sektörünün liderlerinden olmaya devam ediyor

Samsung’un iddialarına kadar 29 Ocak’ta piyasaya sürülen Galaxy S21 serisi, lansmanından itibaren 57 günde bu kilometre taşına ulaşmayı başardı. Bu, önceki seride yakaladığı başarıdan yaklaşık bir ay daha çabuk gerçekleşti.

Yeni serinin satmak hızı selefinden daha hızlı görünse de, 2019 yılında piyasaya sürülen ve sadece 47 günde 1 milyonu aşan S10 serisinden daha yavaş. Samsung, çoğunlukla her sene Şubat ayı ortalarında yeni S serisi amiral gemisi akıllı telefonlarını duyurur. Oysa bu kez şirket, Samsung Galaxy S21 serisini Ocak ayında nispeten daha düşük fiyat etiketleriyle piyasaya sürdü.

Güney Kore’de S21, 999.900 won ( 880 $) olarak fiyatlandırıldı. Bu da geçen sene 1.24 milyon won olan düşük kaliteli S20‘den daha ucuz. Bu durum bununla beraber şirketin bu süre dilimi içinde satış rakamlarını artırmasına da muavin oldu.

Samsung Galaxy S21, toplam S21 serisi satışlarının yüzde 52’sini oluştururken, başarıyı yüzde 27 ile Galaxy S21 Ultra ve yüzde 21 ile Galaxy S21 Plus izledi. Dizilim, şirketin Güney Kore’deki toplam satışlarının yüzde 20’sini oluşturuyordu ve bunların yüzde 60’ı internetten satın alındı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir