Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisinden yeni inanılmaz detaylar

Haberler admin 5 Okundu
sponsorlu reklam

Amazon'un Yüzüklerin Efendisi dizisinden yeni inanılmaz detaylar

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisinden yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Bir Yüzüklerin Efendisi hayran sayfası olan TheOneRing.net paylaştığı casus raporu ile diziden oldukça ilgi çekici detaylara yer verdi. 18 aydır çekimleri devam eden dizi, Yüzüklerin Efendisi’nin anavatanı olan Yeni Zelanda’da çekiliyor. Dizinin çekim sürecinde bir çok detay oldukça başarılı bir şekilde gizli tutulup, sızıntıların önüne geçilse de, bugün yayımlanan casus raporunda bolca yeni detay bulunuyor.

Yüzüklerin Efendisi dizisinden yeni detaylar sızdırıldı

Casus raporunda ilk olarak, Tolkien Vakfı’nın da sürece dahil olduğunu ve işlerin ilerleyişinden oldukça mutlu oldukları belirtiliyor. Orta Dünya’nın hikayesini korumak ve evrenini düzende tutmak açısından Tolkien Vakfı’nın projedeki yeri önem sarf ediyor. Ayrıca dizinin genel gidişatının oldukça iyi gidişi sayesinde diziye yeni hikaye hakları da sağlanmış. Gelen detayların bazıları ise şu şekilde:

Doğrulanmış bir bilgiye göre ilk defa, Silmarillion’dan unsurlar görme şansımız oldukça yüksek. Amazon’un, kitabın Númenor ve Güç Yüzükleri bölümündeki hikayelerde tam haklara sahip olduğunu ve dizide kullanabileceği söyleniyor.Amazon’un pazarlama hakları var.Üç Yüzüklerin Efendisi lore uzmanı, bazı çekimler sırasında sette bulunuyordu.Tolkien Vakfı’nın işlerin ilerleyişinden oldukça mutlu olduğu belirtiliyor.

Amazon'un Yüzüklerin Efendisi dizisinden yeni inanılmaz detaylar

Ayrıca verilen diğer bilgilere göre, bazı buçukluklar koyu tenli olacak ve üç farklı Hobbit ırkından bir tanesini temsil edecek. Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosundan olan, ünlü İngiliz aktör Lenny Henry’nin ise bu buçukluklardan bir tanesini canlandırdığı iddia ediliyor. Geçtiğimiz aylarda diziden ayrılan Tom Budge’un yüzük zanaatkarı Celebrimbor rolünde olduğu ve karakterin yeniden düzenlendiği söyleniyor. Dizide Mağara Trolleri gibi bazı bilindik yaratıkların isimlerinin Warner Bros lisans kısıtlamasından dolayı Buz Trolleri örneğindeki gibi değiştirildiği belirtiliyor. Umarız ki Warg isminin lisansları da Warner Bros’a takılmaz. Makalede, korkulanın aksine dizinin seyrek çıplaklık ve cinsellik içereceği söyleniyor ve içimizi bir tık da olsa rahatlatıyor.

Kulağa her ne kadar tuhaf gelse de alışılmışın dışına çıkarak Elflerin kısa ve daha az saça sahip olacağı belirtiliyor. Sauron/Annatar dizinin ilk sezonunda ortaya çıkmayacak. Yüzüklerin Efendisi üçlemesi Üçüncü Çağ’ı konu alırken Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi İkinci Çağ’ı konu alacak. Efsanevi üçlemenin binlerce yıl öncesinde geçecek olan dizide, güç yüzüklerinin dövüldüğü zamanlar konu alınacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir