AMD Bitcoin için özel ekran kartı üretmeyi planlıyor

Haberler admin 23 Okundu
sponsorlu reklam

AMD Bitcoin için özel ekran kartı üretmeyi planlıyor

Ortaya çıkan bir takım haberlere kadar AMD Bitcoin için özel ekran kartı üretmeyi planlıyor. Böylece büyük bir açık giderilmiş olacak. Olasılıkla eksik ya da fazla Bitcoin ile ilgili bazı haberler okumuşsunuzdur. Yalnızca Bitcoin yok bununla birlikte tüm kripto paralar önemli bir yükseliş yakaladı. Bu yükselişin devam ettirilmesi için madenciler çalışıyor.

Kripto para üretmek için ekran kartları kullanılıyor. Bu nesil donanımlar doğruca çabuk bir şekilde kripto para olmak mümkün. İşte tam da böylece kripto para madenci sayısı dehşet derecede çoğaltma gösterdi. Normalin kat kat üstüne çıkan madenciler piyasada ekran kartı bırakmadı. bu nedenle üreticiler yeni yollar arıyor.

Dünyanın en büyük ekran kartı üreticileri içerisinde yer alan Nvidia kısa bir vakit önce ekran kartı denemelerinde bulundu. 2017 yılında kripto paralar için özel ekran kartı ilerletti. Böylece basit bir şekilde Bitcoin kazmak muhtemel olmuştu. Ama proje kullanıcılar göre öyle seçim edilmedi.

AMD göre yapılan bazı açıklamalara kadar şirket bu projeyi her tarafta gündeme getirecek. Muhtemelen AMD B serisi olarak adlandırılacak bu kripto paralar ile Bitcoin üretmek olası olacak. Şirketin böylece kripto paralara açık destek verdiği görülüyor.

Ayrıca oyuncular keza de madenci kartları bu sayede kendi arasında ayrışmış olacak. Peki siz böyle bir projeden meydana çıkan ekran kartlarını almayı düşünür müsünüz?

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir