Analistlere Göre Apple, XS Max Üretimini 2019’da Yarıya İndirebilir

Haberler admin 129 Okundu
sponsorlu reklam

Analistlere Göre Apple, XS Max Üretimini 2019’da Yarıya İndirebilir

Steve Jobs’un orijinal iPhone’u tanıtmasından bu yanlamasına ilk olarak böyle bir talep azlığı ile karşılaşan Apple’ın, 2019’un 2. finansal çeyreğinde XS Max üretimini sanki yarıya azaltabilir.

Apple için işlerin yolunda gittiğini bildirmek o kadar muhtemel değil. Talepteki azalma sebebiyle iPhone XR ve iPhone XS modellerinde indirime giden işyeri, eski telefonlarını getirenlere de ciddi indirimler sağlayarak talebi arttırmaya çalışıyor.

iPhone XS Max, firmanın acilen amiral gemisi telefonu konumunda bulunuyor. City Research’ün araştırmasına kadar telefon da satışlardaki yavaşlamadan nasibini almış durumda. böylece de 2019 yılının ikinci finansal çeyreğinde iPhone XS Max üretimi %48 oranında azaltılacak. Apple’ın parasal yılı 1 Ekim’de başladığı için firmanın ikinci çeyrek diyerek adlandırdığı süre aralığı, Ocak’tan Mart’a değin olan dönemi kapsıyor.

Daha önceki tahminlerde 50 milyon iPhone üretileceği öngörülürken, hemen beklenen rakam ise 45 milyon olarak açıklandı. Kesinti ise genellikle iPhone XS Max için yapılacak. Bu telefonun üretimi adeta sözde yarıya azaltılabilir.

Kaynak : https://www.gizchina.com/2018/12/29/analyst-expects-apple-to-cut-iphone-xs-max-q2-fiscal/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir