Android 12 bu sorunu da çözecek

Android admin 6 Okundu
sponsorlu reklam

Android 12 bu sorunu da çözecek

Akıllı telefonlar bundan böyle fantastik seviyelere geldi ve sahip oldukları zeki özellikler ve sağladıkları performanslar ile parmak ısırtıyorlar. Fakat gerçi halen birtakım sıkıntılar değil değil. Bunlardan biri ekranın otomatik olarak dönmesi.

Telefonda oto döndürme özelliğini açtığımızda, telefonda yer alan jiroskop ile beraber, telefonu tuttuğunuz yönde ekran dönüyor ve böylece yatay ya da düşey eksende görüntülemek istediğiniz görünüm istenen formatı alıyor. Fakat ara sıra de gözden düşmüş dönmeler olabiliyor ve bu hepinizin başına belirli geliyordur.

Android 12 ile birlikte bu sorunun önüne geçilecek. Zira Android 12 ile birlikte, telefonunuzu tuttuğunuz yön değil, sizin ekrana nasıl baktığınızın tayini yapılacak. Bunun için ise ön kamera kullanılacak. Böylece siz ister ekrana düz bakın, ister yatak konumda, ekran, görüntüyü sizin için defalarca içten formatta sağlayacak.

Fakat bir öteki söylenti ise sıkıcı türden. Zira söylentiye kadar bu yeni nitelik birincil aşamada sadece Google Pixel telefonlara gelecek. gerçi bu özelliğin hızlıca diğer telefonlara da entegre edileceğini, bütün iyimserliğimizle düşünüyoruz.

Öteki Android 12 Sızıntıları

Otomatik döndürme özelliği ile beraber Android 12 hakkında birkaç akıntı daha ortaya çıktı. Bunlardan ilki “parlaklığı azalt” olarak isimleniyor. Bu modun aydınlık renkleri azaltarak, görme konusunda sıkıntı yaşayan kişileri yardımcı olacağından bahsedilmiş. Ama bu mod hakkında daha pozitif bilgi şimdilik yok.

Bir öteki sızıntı ise, gelecek yeni bir oyun moduna ilişkin. görünürde Android 12’ye yeni bir oyun odaklı mod daha gelecek. Fakat bunun ne olacağına dair de bir ipucu bulunmuyor. Birçok zeki telefon markasının kendi oyun modu mevcut ve bunlar genel olarak bildirimleri sessize alıyor ve telefonun bütün operasyon gücünü oyuna ayırmaya yarıyor. Keza oyuna özel bazı ekran kontrollerini de ekrana ek edebiliyorlar. Android 12’nin yeni oyun modu da aynı özellikleri getirebilir, lakin bunu bakmak için de Google‘ın 2021’in ortalarında yeni sürümü göstermesini beklememiz gerekecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir