Android 12, uygulamaları uyutabilir

Android admin 9 Okundu
sponsorlu reklam

Android 12, uygulamaları uyutabilir

Kısa bir süre önce, sıradaki Android sürümü Android 12‘ye çekici bir nitelik geleceği duyuruldu. Artık kullanılmayan uygulamalar uyku moduna geçirilebilecek ve böylece depolama kullanımları optimize edilecek. Bu özelliğin ayrıntıları şimdiye değin artı bilinmiyordu, acilen biraz daha netleşti.

Hala cevaplanmamış birçok soru olsa da, Mishaal Rahman (XDA Developers’ın genel yayınlama yönetmeni) tarafından tespit edilen yeni Android kod değişikliklerinde birkaç teferruat görüldü. Kod, bir tatbik tek bir kullanıcı için (fazla kullanıcılı bir cihazda) hazırda bekletilirse, önbelleğinin temizleneceğinden ve bu nedenle azıcık depolama alanı açacağını gösteriyor. Ancak “paket seviyesinde hazırda bekletme” diye bir diğer seçenek ise uygulamayı tüm kullanıcılar için hazırda bekletiyor.

acilen elimizde olan bilgiler bununla sınırlı ve başka hangi seçeneklerin sunulacağını bilmiyoruz. Fakat bilhassa telefonunda çok fazla uygulama olan ve bunların fazla pozitif yer kapladığından yakınan kullanıcılara, depolama alanı açarak asistan olacak bir özellik geliyor gibi görünüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir