Android Cihazlarda Planlı Mesaj Gönderimi Nasıl Yapılır?

Haberler admin 187 Okundu
sponsorlu reklam

Android Cihazlarda Planlı Mesaj Gönderimi Nasıl Yapılır?

Göndereceğiniz SMS’leri evvelden planlamanıza çoğu vakit lüzum olmasa da ihtiyacınız olduğunuzda böyle bir özelliğe sahip almak güzel olabilir. Gelin “zaman ayarlı SMS” nasıl atılıyormuş birlikte bakalım.

Mesajlaşmanın operatörlerden çıkıp internet kullanan uygulamalar vasıtasıyla gerçekleşmeye başladığından beri, SMS kullanmayı unuttuk desek yanlış olmaz. Ancak bu demek değil ama kimse SMS kullanmıyor. İnternetinizin olmayacağı fakat birine mesaj atmanızın elzem olduğu zamanlar için mesaj sıralamak istiyorsanız bu adımları izleyebilirsiniz. Samsung ve öteki birkaç üretici bu özelliği doğrudan sunsa da saf Android kullanıyorsanız farklı yöntemlere başvurmanız gerekiyor.

Samsung telefonlarda mesaj planlayın

Eğer Samsung bir telefonununuz varsa bu işlem sizin için oldukça kolay. Cihazınızın “Mesajlar” uygulamasına girip kâğıda dökmek istediğiniz mesajı yazdıktan daha sonra sağ üst üç noktaya tıklayıp mesajınızı planlayabilirsiniz. Tarih ve saati seçtikten sonradan, mesajınızın belirlediğiniz zamanda alıcıya ulaşacaktır.

Pulse uygulamasını kullanın

Yazının başında da dediğimiz gibi, her telefon bu özelliği maalesef sunmuyor. Oysa kolay bir başvuru olan Pulse ile mesajınızı planlayabilirsiniz. Telefonunuzun içindeki standart mesaj uygulamasının da yerine geçebilen uygulamada aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli;

Turuncu “+” butonuna basıp mesajı yollamak istediğiniz kişiyi seçin. Açılan pencerenin sağ üstteki köşesinde bulunan üç noktayı seçip “Mesaj Planla”ya dokunun. Tarih ve saat seçin. Mesajınızı yazıp gönderin. Pulse SMSİNDİR

Alarm ya da hatırlatıcı kurun

Bu usul birazcık daha “son çare”. Eğer telefonunuzda böyle bir özellik yoksa ve diğer bir dilekçe da indirmek istemiyorsanız, kendiniz için alarm ya da hatırlatıcı kurmanız sorunu ortadan kaldıracaktır. İstediğiniz zamanı ayarladıktan sonra, tarih geldiğinde telefon size hatırlatacak ve SMS’inizi göndermeyi unutmayacaksınız.

Kaynak : https://lifehacker.com/how-to-schedule-text-messages-on-android-1831323365

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir