Android Pie’da uyarlanabilir parlaklığı kolayca sıfırlayın!

Haberler admin 263 Okundu
sponsorlu reklam

Android Pie’da uyarlanabilir parlaklığı kolayca sıfırlayın!

Google, Android 9.0 Pie sürümü ile Adaptive Brightness yani uyarlanabilir parlaklık özelliğini kullanıma sunmuştu. Uyarlanabilir parlaklık özelliği; suni akıl ile kullanıcıların alışkanlıkları inceleme edilerek ekran parlaklığı otomatik olarak ayarlanıyor. Bu özellik bazen kullanıcının stabil bir kullanım izlemediği durumlarda dürüst çalışmayabiliyordu.

Bu müşteri durumlarda uyarlanabilir parlaklık ayarlardan sıfırlanabiliyordu. Ancak bu sıfırlama işlemi sırasında öteki batarya verileriniz de sıfırlanıyordu. Pil verilerini kaybetmek istemeyen kullanıcılar için Google bugün bir güncelleme yayınladı.

Google Play Store üzerinden sunulan Device Health Services 1.6 sürümü ile artık uyarlanabilir parlaklığı, batarya verilerinizi kaybetmeden sıfırlayabiliyorsunuz.

Ayarlar > Uygulamalar > Cihaz Sağlığı Servisi > Depolama bölümünden verileri temizle dediğinizde; uyarlanabilir parlaklık verileriniz siliniyor. Bu sayede batarya kullanım verileriniz hala telefonda kalıyor. ilk olarak Pixel modellerine gelen bu servis güncellemesi bir kaç gün içerisinde öteki modellere de gelecektir.

Ormanda yaşamayı seçen youtuber şoke etti!

Para karşılığı evini gezdiriyor!

Sezon sonunda Galatasaray’da!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir