Android Q hangi telefonlara gelecek

Genel admin 151 Okundu
sponsorlu reklam

Android Q hangi telefonlara gelecek

Geçtiğimiz yıl Android 9 Pie, Google’ın yanı sıra Essential, Nokia, OnePlus, Oppo, Sony, Vivo ve Xiaomi’nin akıllı telefonlarına beta sürümüyle sunuldu ve bu sayede kullanıcılar, yeni işletim sistemini yakından denenme şansı buldular. Bu sene ise aynı program metni Android Q için de uygulanacak. Dahası gelen raporlara tarafından daha yaygın şekilde…

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

En yaygın sürümü 2015 yılında piyasaya sürülen ve hala dünya genelinde 5 cihazdan 1’inde çalışan Android 6.x Marshmallow olan işletim sistemi, bu yaz itibariyle yeni sürümüne kavuşacak ve yeni sürümün adı da şimdilik Android Q olarak biliniyor. Bu süreçte yeni işletim sisteminin beta sürümleri de kullanıma sunulacak ve bu sayede kullanıcılardan toplanan geri bildirimler neticesinde, yeni işletim sisteminin eksikleri tamamlanacak. Google, bu ağın oldukça yaygın olmasını istiyor ve bu nedenle de Android Q beta programına eskisine nazaran çok daha fazla üreticiyi katacak.

Geçtiğimiz sene Android 9 Pie beta için katılan üreticiler olan Nokia, OnePlus, Sony, Vivo, Xiaomi, Oppo, Essential ve şüphesiz Google’ın yeniden Android Q beta programında bulunacağı biliniyor. Bu akıllı telefon üreticilerinin yanına Android Q beta için keza Samsung, HTC, LG ve Huawei’nin de yer alacağı bilgisi mevcut. Böylece anında her markanın akıllı telefonlarından asgari birinin Android Q beta programında olacağını söylemek muhtemel. Oysa şimdilik modeller bilinmiyor. Bunu fakat 7 Mayıs’ta düzenlenecek olan Google IO etkinliğinde öğrenebileceğiz.

İLGİLİ HABER Galaxy Fold 2 için video geldi! Önceki HaberGeleceğin Katlanabilen Samsung’u Böyle Olabilir Sonraki HaberWindows 10’da Media Player Nasıl İndirilir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir