Android Q ile geri adım atılıyor

Haberler admin 213 Okundu
sponsorlu reklam

Android Q ile geri adım atılıyor

Google, Mart ayında düzenleyeceği Google I/O 2019 etkinliğinde ilgiyle beklenen yeni Android sürümünü tanıtacak. Android 10 Q olarak isimlendirilecek olan bu sürüm hakkında daha önce karanlık tema opsiyonunun ve gelişmiş pil kullanımı seçeneklerinin geleceğini sizlere aktarmıştık.

Bugün ise Android 10 Q ile yıllar önce dilekçe dışı bırakılan geri tuşunun tekrardan kullanıma sunulacağı ortaya çıktı. Güncelleme ile tekrardan geri gelecek olan geri tuşu sayesinde uygulamalardaki etkileşimler daha basit olacak. Örneğin, bir uygulamada bir önceki ekrana dönmek için üst bölümde yer alan geri butonlarını göstermek zorunda kalıyorduk.

Navigasyon barına eklenecek olan geri tuşu doğru baş parmağımızı kolayca kullanarak bir önceki menüye dönebileceğiz. Başvuru Formu kolaylığı açısından oldukça yardımsever olacak olan bu özellik, aşağıdaki görseldeki gibi görünecek.

Bu geri tuşunu 3. parti Launcher’lar bünyesinde yer veriyordu. Oysa buna Android 10 Q ile direkt takviye verilecek olması, sistemde 3. parti uygulama uygulamak istemeyenlerin hoşuna gidecektir. ilk olarak Pixel modellerine gelecek olan yeni Android sürümü bakalım daha başka ne gibi yenilikler sunacak?

Tutkusu sonu oldu

Bunu sakın yapmayın!

NASA kararını açıkladı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir