Android sistem uygulamaları otomatik güncellenecek

Haberler admin 231 Okundu
sponsorlu reklam

Android sistem uygulamaları otomatik güncellenecek

Android’i yeni kurduğumuzda karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi, kilit rol oynayan sistem uygulamalarının güncellenme ihtiyacı ve kesin olmayan çalışmaları. Bu stil durumlarda özellikle Google Play Hizmetlerinin belirsiz çalıştığına fazla kez tanık olmuşuzdur. Evet, Play hizmetleri sorunu kendi kendine çözebiliyor ama çoğu kullanım hala bir Google hesabına gereklilik duyuyor.

öte taraftan montaj aşamasında bir Google hesabına giriş yapamamış olabilirsiniz. Bu senaryoda ön yüklü gelen uygulamaların (telefonun yazılım tarihine emrindeki olarak) epeyce eski sürümlerini göstermek zorunda kalabilirsiniz. Hatta bazıları çalışmayabilir.

Bunun farkında Google, düğmeye basmış durumda. Geliştiricilere gönderilen e-postada bunun değişeceğiyle ilgili birtakım bilgiler verildi. Buna kadar kullanıcıların, bir Google hesabına giriş yapmadan sistem uygulamalarını güncelleyebilmeleri sağlanacak. Bu Nedenle sistemin, hem daha kararlı keza de daha güvenli ayla getirilmesi hedefleniyor.

Birkaç ay içerisinde Android 5.0 ve üstü için testine başlanacak olan özelliğin, az sayıda kullanıcıyı etkileyecek gibi gözükse de etkin bir detaylar olduğu söylenebilir.

Galatasaray’da ayrılık zamanı

Yolun bittiğini ayrım etmedi!

O ilde de görüldü

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir