Android telefonlara kısıtlama

Android admin 6 Okundu
sponsorlu reklam

Android telefonlara kısıtlama

Google, Apple’ın kendi Uygulama İzleme Şeffaflığı çözümüne aynı bir izleme önleme özelliği üzerinde çalışıyor. Android cihazlarda veri toplama ve uygulamalar arası izlemeyi sınırlamak istiyor.

Bloomberg’in haberine tarafından Google, Android kullanıcıları için gizliliği iyileştirmenin yeni yollarını bulmanın birincil aşamalarında. Google’ın bu özellik için birincil önerileri Apple kadar zorlananlar kadar katı olmasa da, bu yolda ilerlemeye başlamış olması, reklama dayalı bir finansman modeli dahilinde bile bir mahremiyet düzeyine ulaşmanın tüketiciler için manâlı olduğunun farkına vardığını gösteriyor.

Bir Google sözcüsü Bloomberg’e verdiği demeçte, “dinç, reklam destekli bir uygulama ekosistemi sağlarken gizlilik konusunda çıtayı desteklemek için defalarca geliştiricilerle çalışmanın yollarını arıyoruz” dedi.

Apple’ın çözümünde, geliştiriciler yakında reklam verenlerin uygulamalar ve web sitelerindeki etkinlikleri izlemesi için önceden kullanıcılardan izni istemesi gerekecek. Bu izin olmadan, hedefli reklam göstermek mümkün olmayacak. Facebook ve çevrimiçi reklam topluluğundaki diğer kuruluşlar, bu hareketin reklam gelirini düşebileceğini savunuyor ve kuvvetle karşısında çıkıyor.

acilen teferruatlar güçsüz olsa da, Google’ın alternatifinin, kişileri izlemek yerine, reklam verenlerin benzer alaka alanlarına sahip insan gruplarını hedeflemesine müsade vereceği düşünülüyor. Başlıca teknolojik oyuncuların birçok için, kullanıcı gizliliğine ne dek riayet edildiği sorusu, yanıtlanması zorlama bir soru. Google’ın da dahil olduğu çoğu dijital şirket, çevrimiçi hizmetlerini sunmak için büyük ölçüde reklam gelirine güveniyor. böylece, gizliliği korumaya karşın herhangi bir mücadele, reklam verenleri kızdırıyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir