Android uygulamalar durduruldu hatası nedir, nasıl düzeltilir? Android uygulama durdurdu hatası çözümü!

Haberler admin 17 Okundu
sponsorlu reklam

Android uygulamalar durduruldu hatası nedir, nasıl düzeltilir? Android uygulama durdurdu hatası çözümü!

Dünyanın en fazla popüler telefon yazılımı olan Android uygulamalarında son günlerde ciddi sorun yaşanıyor. Android kullanıcıları uygulamalarda meydana gelen çöküntü ve aniden kapanmanın nedenini araştırmaya başladı. Bilhassa arama motoru Google’ın durmadan donma nedeni merak ediliyor. Konuyla ilgili olarak yetkililerden izah etme geldi.

ANDROİD UYGULAMALAR ÇÖKTÜ MÜ, SORUN NE?

Android durmadan duruyor hatası için Google, hatanın Android System Webview‘den kaynaklandığını kabul etti. Laf konusu hataların bilhassa Samsung Galaxy kullanıcılarını etkilediği ama Android genelinde bir sorun olduğu bildirildi. Google sözcüsünden yapılan açıklamada, “Android’deki WebView’ın bir takım uygulamalarda çökmeye sebep olduğunun farkındayız. Bu sorunu çözmek için çalışıyoruz” dedi.

ANDROİD KULLANIM DURDURDU HATASI ÇÖZÜMÜ!

Android yüklü telefonlarda uygulamaların kendi kendine donması kullanıcıların sorun yaşamasına neden oldu. Bilhassa Twitter, Gmail ve Instagram’ın mobil uygulaması gibi dağıtılmış uygulamalarda sorun yaşanıyor. İnternet içeriğinin gerçekte görünmesini sağlayan arayüz Android System Webview’dan kaynaklanan hatayı iki şekilde çözebilirsiniz:

Birincisi uygulamayı telefondan kaldırmak. Fakat bazı telefonlarda bu seçeneğin bulunmadığı gelen şikayetler aralarında. Hem sonra her tarafta uygulamayı indirmeniz gerekecek.

İkinci seçenek ise uygulamayı geçici olarak durdurmak. Bunun için aşağıdaki adımları peşine düşüp takip edebilirsiniz:

Ayarlardan, Uygulamalar bölümüne gidin. Android System Webview’ı bulup açın. Sol altta Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın. Eğer bu seçeneği göremiyorsanız sağ üstteki üç noktaya tıklayıp güncellemeleri kaldır seçeneğini de kullanabilirsiniz. Uygulamayı devre dışı bırakın.

605ac48470380e2158bdbf0a

ADIM ADIM ANDROİD DURDU HATASI ÇÖZÜMÜ

-Ayarlar>Uygulamalar>Android Sistem WebView’a tıklayın.

-Açılan sekmede üstteki kısımda yer alan üç noktaya tıklayın.

-Güncellemeleri kaldırı tıklayın.

-İşlemi onaylayın ve telefonunuzu tekrar başlatın

Bu bahsettiğimiz işlem az çok yaklaşık olarak tüm Android telefonlarda benzerdir. Sadece güncellemeleri kaldırmanız tatmin edici. Eğer Android WebView uygulamasını devre dışı bırakırsanız, birçok uygulamada sorunlar yaşayabilirsiniz. Eğer bu işlem işe yaramazsa, Chrome tarayıcısının güncellemesini kaldırabilirsiniz. Oysa bu koşul Android 10’un altındaki Android sürümleri için geçerli.

ANDROİD UYGULAMA DURDURDU HATASI İÇİN DİĞER ÖNERİLER

-Uygulama verilerini arındırmak,

-Uygulamayı silip bitmiş yüklemek,

-Telefonu kapatıp başlatmak,

-Fabrika ayarlarına döndürmek.

ANDROİD SORUNU HANGİ TELEFONLARDA GÖRÜLDÜ?

Xiaomi, Samsung, Huawei, Oppo ve LG gibi android tabanlı telefonları kullananlar, ‘Google durmadan duruyor’, ‘Google play hizmetleri durduruldu’, ‘Android başvuru formu durduruldu’ ve ‘Google Play hizmetleri durmaya devam ediyor’ hataları nedeni ile uygulamalara erişim sağlayamıyor. Bu durum, dünya genelindeki kullanıcıların hemen hemen tamamında görülüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir