Apex Legends, video oyun tarihinde kırılması zor bir rekora imza attı

Haberler admin 115 Okundu
sponsorlu reklam

Apex Legends, video oyun tarihinde kırılması zor bir rekora imza attı

Battle Royale pazarında kısa sürede büyük bir başarı elde eden Apex Legends, yeni bir başarıya daha imza attı. SuperData’nın açıkladığı bilgiye takriben Apex Legends, video oyun tarihinde 1 aylık süreçte oynaması ücretsiz olarak çıkan en başarılı oyun oldu. Ilk ayında yapımcısına 92 milyon dolar para kazandıran Apex Legends‘a karşılık olarak Anthem bile sadece 100 milyon dolara yakın para kazandırabilmiş. Diğer Taraftan iki yapımın geliştirme ve reklam maliyetlerini karşılaştırdığımızda, bu rakamın Anthem için epeyce düşük olduğunu varsayabiliriz.

Apex Legends, video oyun tarihine geçti

Fortnite her ne dek şimdi Apex Legends’tan daha fazla para kazandırsa da, birincil ayında Apex Legends dek yapımcısına para kazandıramamıştı. Apex Legends çıktığı günden itibaren süratli bir ivmeyle oyuncusu sayısını yükseltti. Yeni oyuncular kazanan başarılı oyun, bununla beraber Fortnite ve PUBG‘den de oyuncu çekmeyi başarmış durumda.

Önümüzdeki günlerde çıkacak olan Battlefield 5‘in Battle Royale modu Firestorm‘un ise nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyor. Oynanış mekaniği anlamında oldukça nitelikli olan yapım, bakalım başarıya ulaşacak mı?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir