Apple kendi 5G modemi için kolları sıvadı

Haberler admin 29 Okundu
sponsorlu reklam

Apple kendi 5G modemi için kolları sıvadı

Bu bağlamda Apple da 5G için rotasını Intel’e çevirdi. Fakat burada aradığını bulamayınca, el mahkum Qualcomm’a istediği tazminatı ödemek zorunda kaldı.

Bu sıkıntılı süreç Apple’ın şimdi 5G modemini üretmesi için önemli bir işaretti. Tim Cook ve ekibi vakit harcamadan kendi modemlerini üretmek için işe koyuldular.

Apple’ın bir süredir kendi modemi üzerinde çalıştığı zaten biliniyordu. Apple’a yakın kaynaklardan biri olan Ming Chi Kuo sonunda bu modemin ne süre geleceğini açıkladı.

Kuo’ya kadar Apple’ın kendi üretimi olan 5G modem 2023’ün ilk yarısında kullanılabilir olacak. Bu da 2023 yılında gelecek olan iPhone modemlerinde Apple’ın kendi ürettiği modemleri kullanacağı anlamını taşıyor.

Apple zaten kendi yongasını kendisi üretiyor. Yani yonga içerisindeki CPU ve GPU patentleri Apple’a ait. Modemi de kendi üretmeye başladığı vakit dışa bağımlılığı minimuma inmiş olacak. Şüphesiz önümüzde 2 yıllık bir işlem var. Bakalım Apple aslında de hatasız bir 5G modem geliştirmeyi başarabilecek mi? Bunu zaman gösterecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir