Apple kullanıcıları artık rahat bir nefes alacak

Haberler admin 9 Okundu
sponsorlu reklam

Apple kullanıcıları artık rahat bir nefes alacak

Bir Apple kullanıcısı iseniz ve eğer cihazınızda bir sorun yaşarsanız tamiri için baya uğraşırsınız. İstanbul’da iseniz gidebileceğiniz 2-3 yer var, randevu al, randevu değil, 1-2 saat bekle…Hazır olur ya aldığınız hizmet fazla kaliteli, personeller güzel yüzlü ama ufak bir sorun için bile garantinizin bozulmaması için fazla artı çabalıyorsunuz. Bu şart artık değişiyor. Sonunda…

Şimdi Apple çoğu ülkeye bağımsız teknik servis programlarını açacak. Bu ülkeler arasında Türkiye’de bulunuyor. Yani artık Türkiye’de Apple göre eğitilmiş, servis sertifikası verilmiş yetkili servisler olacak. Apple’dan aldıkları için cihazlar bu noktalarda tamir ettirilebilecek. Yani belkide hemencecik semt arasında resmi bir teknik servis olacak, birazcık mübalağa olmuş olabilir ancak artık resmi Apple servisleri çoğu semtte yer alacak. Artık saatlerce ya da günlerce beklemeye gerek kalmayacak.

Bu Apple egemen teknik servisleri bir iki tane olmayacak, bunu firmanın şu açıklamasından anlıyoruz : “Apple’ın bağımsız yenileme programına katılmanın bir maliyeti yok. Yeni programa katılabilmek için işletmelerin onarımları gerçekleştirebilecek Apple’dan sertifikalı bir teknisyene sahip olması gerekiyor.Basit sertifikasyon süreciyse ücretsiz olarak sunuluyor. Daha artı veri almak ve kullanmak için support.apple.com/irp-program sayfasını ziyaret edin.Koşullara yerinde yenileme işletmeleri; Apple’ın orijinal parçaları, araçları, eğitimleri, yenileme kılavuzları ve tanılama bilgilerine AASP’lerle benzer maliyet karşılığında sahip olacak.”

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir