Apple MacBook Pro’ya rakip geldi

Haberler admin 304 Okundu
sponsorlu reklam

Apple MacBook Pro’ya rakip geldi

MWC 19 etkinliğinde sahne alan Huawei, yeni katlanabilir telefonunun yanında Apple’ın MacBook modellerine karşı taraf olacak olan MateBook X Pro’yu tanıttı. Huawei, MateBook X Pro ile sunduğu özelliklerin yanına macOS ile iOS arasındaki etkileşimi kendi ekosistemine getiriyor.

Huawei MateBook X Pro özellikleri

MateBook X Pro, 3000×2000 çözünürlüğünde dokunmatik ekran ile geliyor. 13.9 inç büyüklüğündeki bu ekran 450 nit parlaklığa sahip. Kalbinde Intel’in 8. nesil i5 ve i7 işlemcilerini barındıran bu model 8 GB RAM ve 16 GB RAM opsiyonları ile geliyor.

MateBook X Pro’nun grafik biriminde ise Nvidia’nın MX250 ve MX150 modelleri seçim edilmiş. Ancak bu bilgisayara harici yoldan Nvidia RTX 2080 modellerinin bağlanabildiğini belirtelim.

Huawei dahası bu etkinlikte MateBook 14’ü de tanıttı. MateBook 14 modeli de teçhizat açısından MateBook X Pro’ya yakın bir tecrübe sunuyor. Bu model kutusundan tekrar Intel’in 8. nesil işlemcisi ve Nvidia MX250 grafik birimi ile çıkıyor.

Esas bombayı Huawei yazılım ile patlatıyor. Bildiğiniz gibi macOS ve iOS’te AirDrop ve evrensel pano özellikleri yer alıyor. MateBook X Pro ve MateBook 14 ile bu özellikler Huawei cihazlarına da geliyor.

Yani bu bilgisayarlara ve Huawei marka bir telefona sahipseniz, AirDrop sanki sistem ile dosya transferi yapabileceksiniz. Keza telefonda kopyaladığınız herhangi bir şeyi doğrudan doğruya PC’ye yapıştırabileceksiniz.

 

Bebek göründü

Maçta savaş çıktı, 2 bin birey öldü!

Ne yaptın Batuhan!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir