Apple Music’te yılın özeti!

Mobil Uygulamalar admin 227 Okundu
sponsorlu reklam

Apple Music'te yılın özeti!

Müzik hizmeti olarak Apple Music’i kullanıyorsanız, herkes takvim Spotify listelerini paylaşırken kendinizi dıştan kalmış gibi hissetmiş olabilirsiniz. Derhal yeni bir dilekçe, Apple Music verilerinizi kullanarak paylaşabileceğiniz grafikler oluşturuyor.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır? 2018123117101834672.jpg Apple Music'te Yılın Özetini Çıkarın!

NoiseHub’ın geliştirdiği Music Year in Review uygulaması, 2018’e ait Apple Music verinize bakarak birkaç grafik oluşturuyor. Apple göre geliştirilmeyen tatbik, sadece iOS’ta kullanılabiliyor. Uygulamayı kullanabilmek için Apple Music’e eriştiğiniz bir iOS cihazına indirmeniz gerekiyor. Burada bir eposta adresi girmeniz (burada atılabilir eposta adresi kullanmanızı nasihat ediyoruz) ve Apple Music verisine erişim izni sağlamanız isteniyor.

Bunun ardındaki üç grafik oluşturuluyor: En fazla dinlediğiniz sanatçıyla geçirdiğiniz vakit, en fazla dinlediğiniz tür, artist ve şarkıyla ilgili bir grafik ve en fazla dinlediğiniz 5 şarkıyla 5 sanatçıdan oluşan son bir grafik.

Elde edeceğiniz bilgiler şayet hayatınızı değiştirmeyecek fakat geride kalan sene baştan başa kimleri ve hangi şarkıları dinlediğinizi görmek hoş. Üstelik keşiflerinizi sosyal platformlarda paylaşarak arkadaşlarınızla müşterek noktalarınızı keşfetmeniz mümkün olabilir.

Önceki HaberDaha Fazla Veriniz, Facebook’ta Toplanıyor!  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir