Apple, Siri de değişiklik yaptı

Haberler admin 10 Okundu
sponsorlu reklam

Apple, Siri de değişiklik yaptı

TechCrunch, en son iOS 14.5 beta sürümüyle Apple’ın Siri için İngilizce konuşan iki ses sunduğunu ve bunu bir iOS veya HomePod cihazını kurarken en sevdiğiniz sesi seçebilmeniz için yaptığını bildirdi.

Apple, yayına “İngilizce konuşanlar için iki yeni Siri sesini ve Siri kullanıcılarının cihazlarını kurarken istedikleri sesi seçme seçeneğini sunmaktan coşku duyuyoruz” dedi. “Bu, Apple’ın farklılık ve kapsayıcılığa olan uzun süredir sürekli taahhüdünün ve içinde yaşadığımız dünyanın çeşitliliğini daha iyi yansıtmak için tasarlanan ürün ve hizmetlerin bir devamıdır.”

Apple, iki ses için yeni yetenekler de ekledi. görünürde, bambaşka kelimeler aralarında daha iyi çekim ve daha yumuşak geçişlerle daha doğal olarak tasarlandı. İOS 14.5 ile gelen tek Siri ile ilgili iyileştirmeler bunlar yok. En son beta sürümüyle, İrlanda, İtalya ve Rusya’daki Siri sesleri sinirsel metin-söylev tedavisine kavuştu.

Bugünün geliştirici beta sürümü, iPhone 11 modellerinde pilin tekrar kalibre edilmesi için bir nitelik de içeriyor. Apple, arabulucu, bazı iPhone 11 sahiplerinin bildirdiği yanlış batarya sağlığı tahminlerini ele alacak şekilde tasarladı.

Bazı durumlarda Apple, etkilenen iPhone’ların pilinize bakım yaptırmanız gerektiğine dair bir bildirim görüntülediğinden prosedürün işe yaramayacağını not ediyor. Bu durumlarda şirket, onarımı bedava olarak tamamlayacağını söylüyor. neticede, iOS 14.5, Apple’ın mobil işletim sistemi için kayda değer bir yükseltme olacak şekilde şekilleniyor. En işaret değişikliklerden biri, şirketin uygulamayı planladığı uygulamalar arası ve site izleme izinleriydi. Apple, iOS 14.5’i bu baharda piyasaya sürecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir