Apple sürücüleri bağlantı halinde tutmaya çalışıyor

Haberler admin 6 Okundu
sponsorlu reklam

Apple sürücüleri bağlantı halinde tutmaya çalışıyor

Apple haritalar iOS 14.5 güncellemesi birçok birey göre merak ediliyor. Şirketin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı iOS 14.5 güncellemesi birçok değişim sağlamıştı. Keza bu yeni güncelleme bir takım ek özellikler getirmişti. Örneğin Apple Watch kullanarak ekran kilidini açma özelliği bunlardan sadece bir tanesiydi. Şimdi ise yeni bir özellik daha ortaya çıktı.

Yeni haritalar özelliği ile birlikte iOS 14.5 daha detaylı hale geldi. Buna göre trafik kazası ile birlikte ortaya çıkmış olan herhangi bir problem öteki sürücülere aktarılacak. Ayrıca radar ve benzer sistemler önceden sürücülere haber verilecek.

ABD merkezli teknoloji şirketi olan Apple, durmadan yeni güncellemeler deniyor. Böylece ayrıca kullanıcı memnuniyetini arttırıyor hem de yeni özellikler getiriyor. Apple haritalar bu konuda en şanslı olunan uygulamalar arasında yer alıyor.

Apple göre paylaşılan bir takım detaylara tarafından uygulamaya trafik durumu anlatmak son derece kolay olacak. Mevcut güzergahta devam ederken Siri ile olanları haritalar uygulamasına aktarabileceksiniz. Böylece öteki sürücüler konu ile alakalı daha dikkatli olacaklar.

Apple iOS 14.5 ile gelen bu yeni özellik kısa bir zaman içerisinde kullanılabilir olacak. Oysa sürücüler göre aktarılan trafik durumu haritalar uygulamasına hemencecik geçmeyecek. Bunun yerine birkaç şoför aynı bilgileri aktardıktan daha sonra uygulamaya eklenecek.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir