Apple Watch hayat kurtardı!

Haberler admin 176 Okundu
sponsorlu reklam

Apple Watch hayat kurtardı!

Zeki saat haricinde sıhhat peşine düşüp takip cihazı olarak’ta tahsis yapan Apple Watch’un birçok kez insan hayatını kurtardığını biliyoruz. Bu özellikle beraber rahatsızlığından farkında olan olmayan kullanıcılar acil tedbir alarak erken tanı sağlanabiliyor.

Apple Watch serisinin en güncel modeli Series 4 özellikle gelişmiş kalp ritm sensörü özelliğiyle uyarı çekiyor. Bu sensor ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde hemşirelik yapan kadını yüksek nabız dolayısıyla gereğince hayat kurtardı. 

Yaşanan durum sırasında epeyce bezginlik hissettiğini ama durumu artı önemsemediğini ifade eden bayan Apple Watch’un dikkat vermesiyle hastaneye gittiğini söyledi. Hemşire, supraventriküler taşikardi adındaki yüksek hızda yürek ritm bozukluğu tespiti sonucuyla hastaneden ayrıldı.

Olağandışı nabız değerleri ve düşme algılaması özellikleriyle hastalık konusunda erken önlem alabilen akıllı saat kullanıcıları, bağlı tarafta yer alan tuşla arama yaparak acil destek çağırabiliyor. Apple Watch Series 4’te bulunan gelişmiş EKG özelliğini kullanmak için yetkili kurum onayı gerektiğinden dolayı ABD dışında çalışmadığını da belirtelim. (Özgürlük)

Büyük yarış başladı

Evin içinden çıktı!

4 milyon dolara satışa çıkardı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir