Apple, yeniden iPhone X satıyor!

iOS admin 9 Okundu
sponsorlu reklam

Apple, yeniden iPhone X satıyor!

Apple, 2017’de piyasaya sürdüğü amiral gemisi iPhone X’i her tarafta satmaya başladı, oysa küçük bir farkla: Satılan iPhone X’ler 769 dolarlık fiyatlarıyla çok daha uygun olsalar da, aslında onarılmış cihazlar.

Elden geçen iPhone X’lerin bu fiyatı, 750 dolara satılan iPhone XR ile yarışacak gibi görünüyor. Apple, iPhone XS ve iPhone XS Max’ı satışa sunduğunda iPhone X’i çevrimiçi mağazasından kaldırmış ve “yeni telefonları alın ya da eskisini başka yerden bulun” mesajını vermişti. iPhone X’in aylar daha sonra yeniden satılmaya başlanmasının birkaç nedeni olabilir.

Bu nedenlerden en akla yatanı, çok sayıda kullanıcının iPhone XS ve XS Max’ı alabilmek için eski iPhone’larını değiş tokuş etmiş olması. Bundan dolayı Apple, elinde biriken iPhone X’leri satış istiyor olabilir.

Apple, satışları çoğaltmak için yeni bir “orta seviye” seçenek sunmak istiyor da olabilir. iPhone XR, Consumer Intelligence Research Partners raporuna göre Aralık 2018 itibariyle en çok satan iPhone olmuştu (Apple ilk kez satmak sayılarını açıklamadı). Yeni bir iPhone almamayı seçim edenler, bundan böyle iPhone X seçeneğine de sahipler.

Apple’ın yüksek temizleme ve test standartlarından dolayı tazelenmiş bir iPhone X, diğer bir yerden alacağınız ikinci el iPhone X’ten muhtemelen daha iyi durumda olacaktır. iPhone XR’nin tek lensine karşın iPhone X’in çift arkadaki kamerayla gelmesi, iki telefon arasında karar vermeyi zorlaştıracak gibi görünüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir