Apple’ın Başı Dertte: iPhone Xs Max Önce Yandı Sonra Patladı

Haberler admin 171 Okundu
sponsorlu reklam

Apple'ın Başı Dertte: iPhone Xs Max Önce Yandı Sonra Patladı

Apple’ın başı bu aralar bükülme ve yanma sorunları ile karşısında karşıya. Ohio’lu bir kullanıcı iPhone Xs Max’inin yandığını belirterek Apple’ın ilgisizliğinden dem vurdu.

Ohio’lu bir adamın, daha yaklaşık 1 ay önce aldığı iPhone Xs Max cebindeyken önce yanmaya başladı sonra da patladı.

Sorunu yaşayan birey Apple ile iletişim kurduğunu fakat Apple’ın yalnızca başkalaşım önerge ettiğini, şirkete karşı hukuki olarak operasyon başlatacacağını söyledi.

Olay yaşandıktan sonradan ürünü aldığı Apple mağazasına getiren Hillard, Apple yetkililerinin kendileri ile ilgilenme konusunda ve telefonu değişim konusunda beceriksiz olduklarını belirtti.

“Mağazaya gittim. Yaklaşık 20 dakika herif temsilcisiyle konuştuktan daha sonra zor kullanarak sim kartımı çıkarabildi. Bu ürünü güvenlik ekibimize göstermem gerekiyor deyip arka odaya gitti ve yaklaşık 40 dakika boyunca geri gelmedi. Bu işlem yaşanırken beni kimse bilgilendirmedi.

Sonunda bir yetkili bulup telefonuma neler olduğunu sordum. Telefonumu paketlenmiş şekilde getirdiler. Bunu Apple Mühendislik Bölümüne göndermemiz gerekiyor yoksa metamorfoz telefonu alamazsınız dediler. Bana başka seçenek bırakmadan telefonu yollamak istediler. Peki yanan kıyafetlerim için neler yapacaksınız diye sorduğumda telefonu göndermeden onlara da bir şey yapamayız dediler. Dükkan kapanmadan bir saat önce elimde yanmış bir telefonla dükkandan çıktım. Apple’ın alıcı memnuniyetini hiç önemsemediğini düşünüyorum”

Bu durum nasıl sonuçlanacak şimdilik bilinmiyor, fakat Apple bu olayın fazla duyulmaması için daha çok uğraşacaktır.

Kaynak : https://9to5mac.com/2018/12/29/iphone-xs-max-fire-exploded/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir