Apple’ın Eski Pazarlama Müdürü, Bükülme Problemi Yüzünden iPad’ini İade Etti

Haberler admin 128 Okundu
sponsorlu reklam

Apple'ın Eski Pazarlama Müdürü, Bükülme Problemi Yüzünden iPad'ini İade Etti

Apple’ın iPad Pro’su bildiğiniz üzere bükme sorunu ile aleyhinde karşıya. 2014 yılından sonradan baştan karşımıza çıkan bükme sorunu, Apple’ın imajını birazcık zedeledi. Aynı problem Apple’ın eski pazarlama müdürünün başına da gelince sorun tamamen büyüdü. Bakalım Apple bu imajı düzeltmek için neler yapacak?

Apple’ın bükme tartışmaları 2018 de de sürat kesmedi. Bazı iPad kullanıcıları, bedenen herhangi bir hasar vermemiş olsa da tabletlerini iade etmeye başladı. Apple ise bu konuda yaptığı açıklamada herhangi bir sorun olmadığını, isteyen kullanıcılarına paralarını geri iade edebileceklerini ya da değiştirme haklarını kullanabileceklerini söyledi.

Ama anladığımız kadarıyla sorun Apple’ın bahsettiği dek kolay değil. Çünkü Apple’ın eski pazarlama müdürü Michael Gartenberg de iPad’ini iade etti ve Apple’ın imajını zedelediğini söyledi.

Gartenberg, iPad’i ile alakalı sorunu Twitter’da halkla paylaştı

Gartenberg Twitter’da yaptığı açıklamalarla Apple’ın kalite standartlarında böyle bir şeyin olmasına müsade vermemesi gerektiğini söyledi.

Daha önce duyduğumuz son bükme olayı 2014 yılında iPhone 6 ve 6 Plus larda yaşandı. Apple, 2015 yılında bu bükülme sorununu çözmek için daha dinç bir bileşim kullandı.

Gartenberg ayrıca bazı monitörlerde ölü pikseller çıktığını, bunun da Apple’ın kalite denetim departmanının da işleri azıcık savsaklamasından nedeniyle olduğunu söyledi. Hem Twitter’da bir kullacının da ekran problemi yaşayıp Apple’ın bu sorunu kabul etmemesi de işin tuzu biberi oldu.

En son meydana çıkan iPad Pro çok hoş bir tablet olsa da Apple’ın yaptığı bu pazarlama hatası ve fena reklamları yüzünden başı ağrıyacak gibi. Neler olacağını bekleyip göreceğiz.

Kaynak : https://wccftech.com/apple-former-marketing-director-returns-ipad-pro/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir