Atılan ilk tweet satıldı

Haberler admin 27 Okundu
sponsorlu reklam

Atılan ilk tweet satıldı

Kripto paraların yaygınlaşması hayatımızı çok ilginç yerlere götürüyor. Son dönemde NFT varlıkların satışı da bu durumun en kolay örneği. NFT sistemi ile dijital bir varlığı token haline çevirerek satmak muhtemel oluyor. Mesela sosyal medyada yaptığınız bir paylaşımı NFT düzeni ile satabiliyorsunuz.

Şüphesiz bu satmak sıradan bir platform üzerinden gerçekleşmiyor. Keza ödemeyi de bildiğimiz gerçek para ile almıyorsunuz. Ödemenizi genellikle kripto para birimlerinden biri ile alıyorsunuz. sonra aldığınız ödemeyi alışılagelmiş paraya çevirip çevirmemek ise size kalmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın kayda değer isimlerinden biri olan Jack Dorsey de NFT sistemine dahil olmuş ve platformda attığı birincil tweeti satışa çıkarmıştı.

açık arttırma usulü satılan tweete için yüzlerce kişi öneri verdi. Dorsey sonunda bu tweeti 2.5 milyon dolara sattı.

Böylece Twitter üzerinden atılan ilk tweetin satışı gerçekleşmiş oldu. Olur Ya de ileride bu tweetin bedelini on milyon dolarlarla telaffuz edebiliriz. Bunu süre gösterecek.

Ama şu da inkar edilemez bir gerçek. Kripto paraların hayatımıza girmesi, alış-veriş alışkanlıklarımızı da değiştirecek gibi görünüyor. Olasılıkla önümüzdeki süreçte NFT üzerinden yapılan dijital varlık satışları da artacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir