Atmosferdeki oksijen miktarı insanlığın sonu olacak

Haberler admin 16 Okundu
sponsorlu reklam

Atmosferdeki oksijen miktarı insanlığın sonu olacak

Öyle ya da böyle bir şekilde insanlığın sonu gelecek. Herkes böyle bir son olduğunu tahmin edebiliyor. Fakat burada başlıca önemli olan ne şekilde bu sonun yaşanacağıdır. Her ne değin birçok birey küresel ısınma nedeniyle böyle bir son beklese bile bilim insanları daha öbür yorumlara sahip. Buna tarafından oksijenin tükenmesi en büyük sebep olacak.

Bilim insanları kadar yapılan araştırmalar sonucunda atmosferdeki oksijen miktarının az kalsın yüzde 21 seviyelerinde olduğu ortaya çıktı. Ama başlıca dramatik olan bu seviyenin korunamayacak olması. Bu Nedenle insanlık kendi sonunu getirecek.

Bilim insanları tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa atmosferdeki oksijen oranı çok önemli seviyelerde düşüş yaşayacak. Japonya Toho Üniversitesi’nden Kazumi Ozaki kadar yapılan açıklamalara bakıldığında karbondioksit ve oksijen seviyelerinin büyük oranda düşüş yaşayacağı görülüyor.

az daha 1 milyar yıl dek sonra atmosferde yer alan karbondioksit oranının fazla önemli seviyelerde düşüş yaşayacağız söyleniyor. Bundaki en manâlı etken güneşin yaşlandıkça daha fazla ısınması. Bu ısı artışı aynı zamanda karbondioksit moleküllerinin yüksek sıcaklık nedeniyle parçalanması sonucunu ortaya çıkaracak. Bu Nedenle oksijen üretimi sekteye uğrayacak.

Oksijen miktarının neredeyse sıfıra indiği zamanlar ise 1 milyar sene sonrası olacak. Bahsi geçen paketler geldiğinde Dünya üzerinde yalnızca en ilkel bakteriler kalacak. Böylece insanlık bundan böyle yaşayamayacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir