AT&T’nin 5G Hizmeti Kötü Bir Başlangıç Yaptı

Haberler admin 250 Okundu
sponsorlu reklam

AT&T’nin 5G Hizmeti Kötü Bir Başlangıç Yaptı

Amerikalı operatör AT&T’nin 5G hizmeti şu lahza için beklentileri karşılamakta zorluk çekiyor.

BEYGIR&T, 21 Aralık tarihinde 5G hizmetini başlattı ve açıklanmış kullanıcılarına 90 jurnal ücretsiz deneme sürümü sundu. Operatörün bu seçkin gruba sunduğu şey ise Netgear Nighthawk mobil 5G hotspot ve 5G hizmeti oldu. Gelecek yıl ilkbaharda ise 15 GB’lık 5G mobil internet ise 70 dolar fiyatla sunulacak.

Denemeye katılanlardan bazılarının Reddit’teki paylaşımları, sonuçların şu ana dek güzel olmadığını gösterdi. Bir test sürümü üyesi Speedtest uygulamalarından birini kullanarak internet hızını ölçtü ve 194,88 Mbps olduğunu söyledi. Fakat operatörün 5G Evolution hizmetiyle bir deneme yaptığında LTE indirme bağlantısının 187,44 Mbps olduğunu gördü. BEYGIR&T’nin 5G+ hizmetinde sağladığı en yüksek hız şu anda 625 Mpbs.

Şu lahza için 5G testleri Indianapolis, Louisville, Raleigh, Charlotte, Atlanta, Jacksonville, New Orleans, Houston, San Antonio, Waco, Dallas ve Oklahoma City ile sınırlı fakat ileride Las Vegas, Los Angeles, Nashville, Orlando, San Diego, San Francisco ve Kaliforniya’da da hizmete başlayacak. Şu lahza için AT&T abonelerine 5G’ye devretmek için fazla da büyük artılar sunmuyor. Nisan ayında 5G hızlarının fazla daha yüksek olması bekleniyor.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/ATT-5G-service-not-much-faster-than-LTE-A-thus-far_id112310

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir