Audi ve Huawei’den dev ortaklık

Yapay zeka admin 294 Okundu
sponsorlu reklam

Audi ve Huawei'den dev ortaklık

O Kadar fazla teknoloji devi kendi otonom araçları için teknoloji geliştiriyor ve bu konuda yeni ortaklıklar kuruyor. Buna ilişkin olarak, kısa vakit önce Huawei ve Audi de akıllı benzer araçların birlikte geliştirilmesi için Berlin’de stratejik meslek birliği konusunda bir mutabakat imzalamışlardı. Ortaya çıkan prototip otomobil ile bu önemli meslek birliği, stratejik olarak da ileri bir boyuta taşınmış oldu.

Ücretsiz hosting: Bir aylık ücretsiz hosting fırsatını yakalayın!

Huawei ‘nin Mobil Data Merkezi (MDC), kentsel otomatik sürüş ortamları için Audi Q7’ye entegre edildi. Otomobilin çalışır durumdaki bir prototipi HUAWEI CONNECT 2018‘de tanıtıldı. 

Audi Çin Ar-Ge Genel Başkan Yardımcısı Saad Metz, Alman araba üreticisinin planlarını şöyle açıklıyor: “Yüksek otomasyonlu sürüş fonksiyonlarının ve geleceğe yönelik vasıta-altyapılar iletişiminin müşterek gelişimini değerlendirdik. Audi, yüksek otomatize sürüş alanında teknoloji liderlerinden biri olmak için dünya çapında kendini kanıtladı. Gelecekte Huawei ile olan ortaklığı yoğunlaşmak için sabırsızlanıyoruz çünkü şirketlerimiz arasında daha yakın bir iş birliğinin her iki taraf için de önemli faydalar sağlayacağına inanıyoruz”.

Huawei’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Strateji Pazarlama Direktörü William Xu da yaptığı açıklamada, “Otomobiller daha akıllı hale geldikçe, otomatik sürüşe yol göstermek için dünyanın en başarılı premium araba markalarından biri olan Audi ile önde gelen BT teknolojilerimizden yararlanıyoruz. Tüketiciler fazla yakında daha güvenli, rahat, elverişli ve akıllı otonom sürüş özelliğinin keyfini çıkartacaklar,” dedi.

Önceki HaberBMW 3.501 Aracı Geri Çağırdı!  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir