Bazıları kripto paraların yasaklatılması isteniyor

Haberler admin 22 Okundu
sponsorlu reklam

Bazıları kripto paraların yasaklatılması isteniyor

Günümüzün en popüler kripto parası olarak aşina Bitcoin yasaklanabilir mi sorusu kafaları kurcalamaya başladı. İşin aslına bakarsanız şimdi bazı merkez bankaları böyle bir şeyin olmasını istiyor. Lakin Bitcoin pek basit bir şekilde yasaklanabilecek bir para birimi değil. Kripto paralar ile alakalı en sevilen konu hiç şüphesiz müdahaleden uzakta olması.

Sıradan şartlarda para birimlerine müdahale etmek fazla şiddet değildir Merkez bankaları herhangi bir karar verir ve böylece para birimini düşürür. Türkiye’de doların fazla artı değer kazanması üstüne faizler artırıldı ve TL değeri yükseltildi. Kripto paralarda böyle bir şey mümkün değil.

Hintli milyarder yatırımcı Rakesh Jhunjhunwala, tuhaf bir ağız dalaşı başlattı. Ona kadar kripto paraların süratli bir şekilde yasaklanması gerekiyor. Özellikle de Bitcoin bu konuda birincil olmalı. Onun bu sözleri daha çok karar vericiler için. Bitcoin gibi kripto paraların kısa zaman içerisinde insanların parasını bitirdiğini düşünüyor.

Bilhassa üst katman için son derece olumlu bir spekülasyon aracı olduğunu düşünüyor. Hatırlayacağınız üzere Warren Buffet yine benzer bir tanımlama yapmıştı. genel olarak klasik yatırımcılar kripto paraları sevmiyor. Bu para türlerinin spekülasyona fazlasıyla açık olduğunu düşünüyorlar.

öte taraftan Elon Musk ve Jack Dorsey gibi isimler kripto paralara yüksek miktarda yardım veriyor. Onlara göre geleceğin para birimi Bitcoin ve türevleri olacak. Peki sizce kripto paralar ile ilgili nasıl bir karar alınmalı?

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir