Bethesda’dan Görülmemiş Ceza: Hile Yapanlar, Hile Yapmanın Neden Kötü Olduğuyla İlgili Kompozisyon Yazacak

Haberler admin 183 Okundu
sponsorlu reklam

Bethesda’dan Görülmemiş Ceza: Hile Yapanlar, Hile Yapmanın Neden Kötü Olduğuyla İlgili Kompozisyon Yazacak

Bethesda, Fallout 76’da kandırma yapan oyuncuların hesaplarındaki yasağı kaldıracağını söyledi ancak bir durum öne sürdü. Kandırma yapanlar, üçüncü parti aldatma yazılımlarının bir çevrimiçi oyun topluluğuna niçin zararlı olduğunu anlatan bir kompozisyon kâğıda dökmek zorundalar.

Genellikle yanlış bir şey yaptığımızda kayıtlı bir ceza alırız. Bu cezanın amacı ise yaptığımız hatalı şeyin niçin yanlış olduğunu anlatmaktır. Fallout 76 oyununda aldatma yapanları tespit eden Bethesda, çoğu oyun stüdyosu gibi oyuncuların hesaplarına oyun yasağı getirerek onlara bir ceza verdi ancak cezanın arkasında onlara bir talih tanımayı unutmadı. Bethesda’nın aldanma yapanlar konusunda getirdiği çözüm önerisi uzun bir vakit konuşulacak türden oldu.

Kandırma yapan oyunculara oyun yasaklarını kaldırabileceklerini söyleyen Bethesda, kandırma yapan oyunculardan yönetim ekibine ‘hile yerine getirmek neden kötüdür’ konulu bir kompozisyon yazmalarını istedi. Belirlenen canice Bethesda topluluğu tarafından da kabul edildi.

Gelen kompozisyonlarda genel olarak “oyunda diğer oyunculardan daha avantajlı olarak eşdeğer olmayan bir etraf meydana getirmek” gibi yanıtlar vardı. Bunun yanı sıra aldatma yapmayan bir takım kişiler de hesaplarının yasaklandığını ileri sürdüler. Oyunda onlara herhangi bir avantaj sağlamayan görsel modları kullanan bir takım oyuncular, hesaplarına erişemediklerini Bethesda’ya bildirdiler. Bunun sonucunda Bethesda, aldanma niteliği olmayan modları kullanan oyuncuların sadece sorunu bildirmelerinin yeterli olacağını, kompozisyon yazmalarının gerekmediğini belirtti.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/bethesda-asks-suspected-fallout-76-cheaters-to-write-essay-about-why-cheating-is-bad/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir