Bill Gates Clubhouse konuşması herşeyi ortaya çıkardı

Haberler admin 27 Okundu
sponsorlu reklam

Bill Gates Clubhouse konuşması herşeyi ortaya çıkardı

Bill Gates, Android ve iPhone ile ilgili son derece kayda değer talimatlar yaptı. Microsoft firmasının kurucuları arasında yer alan meşhur ismin bu konudaki konuşmaları yönlendirici olabilir. Çoğu kez kendi yaşam tarzı ve gündem ile alakalı konuşmalar yapan Bill Gates bu kez tercihini bildirdi.

Android ile Apple zeki telefonları arasında kesintisiz bir rekabet var. Hatta bunun hayranlık düzeyinde olduğunu bile söyleyebiliriz. İşte tam da bu nedenle Microsoft kurucusunun söyleyeceği şeyler önemseniyordu.

Bill Gates tarafından yapılan açıklamalara kadar kendisi sürekli olarak Android kullanıyor. Bunun en büyük nedeni ise Android zeki telefonlarda Microsoft uygulamalarının ön yüklü olarak gelmesi. Yani işin aslına bakarsanız o kendi işi sebebiyle Android kullanıyor.

Girişimciler genellikle iOS platformunu tercih ediyor. Keza mal varlıklarını korumak isteyenler tekrar bu tür işletim sistemlerini kullanıyor. Bill Gates ise önemli bir serveti olmasına karşın yine de tercihini Android platformundan yandan kullanıyor. Ona göre yazılımın işletim sistemi ile nasıl benzer olduğu konusunda Android daha esnek.

Bu koşul aynı zamanda güvenlik zafiyetine de niçin olabilir. Android sağlam özelliklere sahip olsa bile yine de iOS platformu karşısında güvenlik açıklarına sebep olabiliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir