Bill Gates ve Elon Musk birbirine girdi

Haberler admin 6 Okundu
sponsorlu reklam

Bill Gates ve Elon Musk birbirine girdi

Son dönemde dünya basınında kendisine yer bulan iki ad var. Gates ve Musk. Bilindiği üzere Bill Gates Microsoft’un kurucusu ve eski CEO’su. Gates’in şu aralar ismini fazla sık duymamızın nedeni ise koronavirüs üzerine yaptığı talimat.

Hatta Gates öyle acayip açıklamalarda bulundu oysa koronavirüs aşısına Microsoft’un çip yerleştirdiğini ve bu çiplerle insanları yoklama edeceğini düşünenler bile oldu. Kesinlikle biz böyle birşeye yalnızca gülüp geçiyoruz.

Şu sıralar gündemde olan öteki ad ise Elon Musk. Tesla, SpaceX ve yarı pek fazla kuruluşun sahibi olan Musk kripto paralar üzerine yaptığı yatırımlar ve attığı tweetler ile gündemde.

Geçtiğimiz günlerde Gates, Elon Musk’ın yaptıklarını eleştirmiş ve Musk’ın kripto paralara yaptığı yatırımları yersiz olarak nitelendirmişti. Microsoft’un kurucusu Musk’ın da kripto paralar yerine kendisi gibi aşılara yatırım yapması gerektiğini savundu.

Acilen Gates’in bu söylemine Musk’tan nasıl bir karşılık geleceği merak konusu. Herşeyi bir kenara bırakırsak insanlığın gelişimi için bu değin çabalayan Musk’ın aşılar konusunda çekimser kalması hayli ilginç diyebiliriz.

Sonuçta Elon Musk yaptığı ve geliştirdiği sistemler ile insanlığın hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Bakalım ikili arasındaki bu laf dalaşı nereye varacak. Bunu yakında göreceğiz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir