Binance Papara ile para yatırma açıklamasında bulundu

Haberler admin 32 Okundu
sponsorlu reklam

Binance Papara ile para yatırma açıklamasında bulundu

Kısa bir zaman önce Devlete Ait Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kripto paralarla ilgili genelgeye göre, elektronik kuruluşlarla kripto para platformlarına para yatırmak yasaklanmıştı.

Bu yasak Papara, ininal ve sanki uygulamalar üzerinden kripto para platformlarına para yatırmayı imkansız hale getiriyordu. İlk başta bu büyük bir sorun gibi görünmeyebilir.

Fakat işin aslı azıcık bambaşka. Çünkü Türkiye’de en çok seçim edilen kripto para borsalarından biri olan Binance’a para yatırmanın en basit yolu Papara’ydı. Hatta o kadar çok kullanıcı bu borsaya parasını böyle yatırıyordu.

Ama gelen son karar bu işlemi imkansız ayla getirdi. Nitekim Binance da yayınlanan bu karar aleyhinde bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Binance ekibinden yapılan açıklamada Papara veya yarı elektronik ödeme uygulamaları üzerinden yapılan ödemelerin 29 Nisan’dan itibaren geçersiz olacağı belirtildi. Diğer bir değişle 29 Nisan ardından Binance’a para yatırmak için farklı yöntemler bulmanız gerekecek.

Hali hazırda bu borsaya banka havalesi ile para yatırmak mümkün değil. Dolayısıyla şimdilik tek çözüm yerli bir kripto para borsasına havale ile para yatırıp, sonra bu parayı USDT cinsinden Binance’a aktarma etmek. Belki önümüzdeki günlerde Binance yetkilileri bambaşka bir formül geliştirebilir. Lakin şimdilik tek geçer çözüm bu diyebiliriz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir