Bir Eğitim Uçağından Daha Fazlası Hürkuş-C’nin Görüntüleri İlk Kez Yayınlandı (Video)

Haberler admin 169 Okundu
sponsorlu reklam

Bir Eğitim Uçağından Daha Fazlası Hürkuş-C'nin Görüntüleri İlk Kez Yayınlandı (Video)

CNN Türk’te yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında, Hürkuş-C’nin görüntüleri yayınlandı.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in CNN Türk’te katıldığı Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında Hürkuş-C hakkında verdiği bilgiler oldukça ümit vaat edici nitelikte. Kendi koruma sistemine sahip iken ilk uçuşunu yapan Hürkuş-C, 5 ton ağırlığıyla ve 1.5 ton ağırlık taşıma kapasitesiyle eğitim uçağından fazla daha fazlasını bizlere sunuyor.

En başta eğitim uçağı olarak tasarlanan Hürkuş, yeni modelleriyle Türk Savunma Sanayii envanterinde yerini almaya hazırlanıyor. Hürkuş’un son modeli Hürkuş-C, sahip olduğu Ayar ve Radar güdümlü füzelere karşısında koruma sistemini bünyesinde barındırıyor. bununla birlikte Hürkuş eğitim uçaklarının Türk Hava Kuvvetleri’mize de teslimine başlanılmış durumda.

Hürkuş’un daha ağır mühimmat taşımasıyla ilgili taleplerin olduğunu ve bu talepler doğrultusunda imalat hatlarında kuvvetlerle röportaj yaptıklarını, CNN Türk’te yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında gösteren Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, toplam ihracatın 2 milyar doları aştığını da sözlerine ekledi.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/gundem/canli-yayinda-acikladi-ilk-kere-turkiyede-olacak-41067026

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir