Bir günde 11 bin 400 tane Pokemon topladı

Haberler admin 23 Okundu
sponsorlu reklam

Bir günde 11 bin 400 tane Pokemon topladı

Pokémon GO ilk olarak Niantic göre piyasaya sürüldüğünde bütün dünyada kısa sürede büyük bir kullanıcı kitlesi kazandı. Ülkemizde de hatırlayacağınız üzere çok yoğun bir şekilde oynanıyordu.

Kullanıcılar oyun ile birlikte, akıllı cihazları ile gerçek dünyada Pokémon yakalayabiliyor, birbirleri ile savaştırabiliyor ve birbirleri arasında ticaretini yapabiliyorlar. Oyun ücretsiz bir şekilde oynansada ve uygulama içi satın alma opsiyonu yer alıyor. Fakat oyun yayınlandıktan daha sonra ülkemizde de dahil çoğu ülkede büyük derecede oyuncu kaybı yaşandı.

Bunun sebebi olarak geliştirmeler yeniliklerin eksikliği olarak gösterilmişti. Ancak hala oyunu oynayan büyük bir kitle var. Bilhassa asya ülkelerinde oyun hala çok popüler. Popüler olmasının yanında oyunun bağımlıları da epeyce pozitif öyleki oyun firmasının etkinliğinde tarotirota” kullanıcı isimli bir oyuncu, 24 saatte bütün 11 bin 400 Pokemon yakalayarak rekor kırdı.

İlk kere bu dek pokemon bir günde yakalanırken oyuncu bu değin pokemonu yakalayabilmek için toplamda 130 kilometrelik bir bisiklet yolculuğu gerçekleştirdi. Oyuncu Sürecin en zor kısmının bunca Pokemon‘u depolamak için gerekli olan “Poke Balls” olduğunu ifade eden Pokemon Go hayranı, sahip olduğu 2.900 adet Poke Balls doğru bunca Pokemon’u toplamayı başardığını söylüyor.

öte taraftan, bu oyuncu topladığı her Pokemon’u “Pokemon Home” isimli uygulamaya aktararak da yakaladığı bütün Pokemon’ları koruyarak kendinde tutmayı başarması farklı bir başarı olduğunu söyleyelim.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir