Bir Router’dan çok daha fazlası

Haberler admin 5 Okundu
sponsorlu reklam

Bir Router’dan çok daha fazlası

Keenetic City’yi düzenlemek için ister PC’niz üzerinden web arayüzünü kullanabilir, isterseniz de Keenetic’in mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamanın Android ve iOS işletim sistematik cihazlar için ücretsiz olarak indirilebildiğini belirtelim ve uygulamanın Türkçe dil desteği sunduğunu da belirtelim.

Şunu da eklemekte fayda var. Mobil kullanım ile PC’deki web arayüzü az daha benzer tasarımda, gayet açıklayıcı ve kolay başvuru formu sunuyorlar.

Biz kurulumlarda başta mobil uygulamayı seçim ediyoruz. Zaten her şey Türkçe ve gayet açık. Birkaç dakika içinde işlemleri halledip kullanıma geçiş yapabiliyorsunuz. Ürünü istemci, genişletici ya da access point yani erişim noktası modlarından seçim yaparak kullanabiliyorsunuz. bu arada, istediğiniz süre çalışma modunu da tekrar ayarlardan kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

580MHz işlemci, 64MB DDR2 RAM ve 16MB flash hafıza gibi teknik detayları bünyesinde barındıran ürün, toplamda 4 adet ethernet portuna sahip ve bunlar saniyede 100MB değerini veriyor. 2.4 ve 5GHz dual band desteği yer alan ürün, 2.4GHz’da 300mbit’e değin, 5GHz ağda da 433mbit’e kadar sürat sunabiliyor.

Diyelim ancak modeminizin performansından hoşnut değilsiniz ve evinizde bağlantı düzeyinin düşük olduğu, yani âmâ nokta olarak da adlandırılan kısımlar var. Bu durumda Keenetic City’yi yerinde bir konuma yerleştirerek genişletici modunda çalıştırabilir ve bu sayede daha yüksek hızda kablosuz bağlantı elde edebilirsiniz.

Keenetic City’yi daha evvel de belirttiğimiz gibi router olarak kullanabilir, veya istediğiniz an çalışma modunu değiştirerek bambaşka ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Örneğin, Genişletici modunu seçtiğinizde, aygıt buna birkaç dakika içinde ayak uyduruyor ve kullanıma hazırlanmış hale geliyor. Seçimi yaptıktan sonradan bağlantılar kısmına gitmeli ve genişletmek istediğiniz ağı bularak seçmelisiniz.

Burada bir önemli nokta da cihazı “ölü bölge” olarak nitelendirilen konuma göre en uygun yere konumlandırmanız gerekiyor.

Diyelim ki farklı marka bir modeme sahipsiniz ve çok da harcama yapmadan daha iyi bir kablosuz ağ performansı istiyorsunuz. Evet, Keenetic router alarak uygun fiyata iyi bir çözüm elde edebilirsiniz.

Ürünün Mesh sistemine de yardım verdiğini belirtelim

Öteki Keenetic cihazlarla da uyumlu çalışabilen aygıt, bu sayede benzer konut veya ofiste, hangi bölgeye giderseniz gidin tek bir büyük ağda internete alt kalmanızı ve bağlantıda kesintilerin yaşanmamasını sağlıyor.

Amazon Prime gibi abonelikleriniz var ve bir yanlamasına sosyal medyada gezinirken bir yana da bu servisler üzerinden yüksek çözünürlüklü filmler ve diziler izlemek istiyorsanız, Keenetic City’nin uygun bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz. Tabii online oyunlarda da iyi bir kablosuz temas performansı olası.

Tüm bunları yaparken de keza güvenlik hem de yönetim faktörlerini unutmamak gerekiyor
Siber tehditlere karşı koruma sunan Keenetic, aynı zamanda reklam engelleme, ebeveyn kontrolü, davetli ağı gibi detayları da teknoloji severlere sunuyor. Bu sayede ağa hangi cihazlar bağlanıyor, hangi günler bağlanabilir, temas hızı ne olabilir gibi detayları düzenleyebiliyorsunuz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir