Bir yenilik daha ortaya çıktı

Android admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

Bir yenilik daha ortaya çıktı

Yeni Android işletim sistemi sürümleri selef sürümlere kıyasla geniş erişilebirlik seçenekleri içeriyor. Anlaşılan o oysa Android 12 de bir istisna olmayacak. Evet, Android 12 ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Android 12 hakkında gelen yeni bilgiler arasında, meşhur mobil işletim sisteminin yeni versiyonunda da kullanıcılara daha esnek bir kullanım sağlamayı amaçlayacak geniş erişilebilirlik seçenekleri yer alacağı ifade ediliyor. Kullanıcılar, kendi “vurgu” renklerini seçebilecekler. Peki bu ne kavrayış geliyor?

Android 12’de kullanıcılar bütün uygulamalar ve menüler için kendi sistem rengini belirleyebilecek. Bu Nedenle daha pozitif çeşitlilik sağlanacakken, kullanıcılar böylesi değişiklikler için üçüncü parti uygulamalar seslenmek zorunda kalmayacak.

Özellikle Android ekosisteminde bu nesil uygulamaların yaygın olarak seçim edildiği göz önünde bulundurularak, siber saldırı ekipleri göre sahte uygulamalarla taklitleri yaratılabiliyor. Bunun da sonucu kullanıcılara büyük hasar getirebiliyor. Bu tür özelleştirme seçeneklerinin Android ekosisteminde halihazırda yer alacak olması, bu tür uygulamaların da elenmesine ve dolayısı ile daha güvenli kullanıma önayak olacaktır.

Android 12 büyük muhtemelen önümüzdeki aylarda tanıtılacak ve erken beta sürümü 2021’in sonuna dürüst tam olarak kullanıma sunulacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir