Birinin Instagram hesabını nasıl kapatırız, suç mu? Başkasının Instagram hesabını kapatma

Haberler admin 27 Okundu
sponsorlu reklam

Birinin Instagram hesabını nasıl kapatırız, suç mu? Başkasının Instagram hesabını kapatma

Telif, rahatsız edici mesajlar, kopya içerikler, sahte profiller ve benzeri birçok nedenle dönem dönem başkasının Instagram hesabını kapatma işlemlerine ihtiyaç duyulabiliyor. Peki, bu durumda ne yapmak gerekiyor, Instagram’ın böyle bir durum için çözümü var mı?

Instagram Hesap Silme Linki

BİRİNİN INSTAGRAM HESABINI NASIL KAPATIRIZ, SUÇ MU?

İlk olarak başkasının Instagram hesabını kapatmadaki nedeninizi şikayet ya da talep formunu doldurarak Instagram’a bildirmeniz gerekiyor. Gerekli bilgiler kontrol edildikten sonra Instagram talebinizi haklı bulursa o hesap kapanır. Ancak bunun için telifle alakalı bir durum varsa telif sahibi sizin olmanız gerekiyor ya da rahatsız edici mesajlar aldıysanız bu mesajları Instagram’a iletmeniz gerekiyor.

Aynı şekilde kopya içeriklerin hak sahibinin siz olduğunuzu kanıtlamanız ya da şiddet ve nefret içeren paylaşımları rapor etmeniz gerekiyor.

Bütün bunların dışında legal olmayan bir şekilde başkasının ınstagram hesabını kapatmak ise suçlu durumuna düşürebilir. Son dönemde takipçi sayısı düşük olan bazı hesaplara bu işlemler yapılabiliyor. Hesaptaki tüm fotoğraflar ve içerikler birebir kopyalanarak aynı hesabın daha fazla takipçili ve etkileşimli olan kopya hesabı Instagram tarafından gerçek hesap gibi algılanıp aslında sahte olan hesap kalırken gerçek olan hesap kapatılabiliyor. Ancak bu durum genellikle çok az takipçili ve çok az etkileşimli hesapların başına gelebiliyor. Böyle bir durumda da kapatılan hesap sahibi kendi bilgilerini Instagram’a göndererek hesabının yeniden açılmasını sağlayabilir.

Şikayet konusu nedenlerle birinin Instagram hesabını kapatma talebinde bulunmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Instagram’da taciz veya siber zorbalık yapan hesabı şikayet etmek için tıklayınız…

Instagram’da sizi taklit eden kopya hesabı şikayet etmek için tıklayınız…

Topluluk kurallarını ihlal eden hesabı şikayet etmek için tıklayınız…

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir