Bisikletler de faydalanabilecek; Volkswagen’den yeni şarj istasyonu

Otomobil admin 141 Okundu
sponsorlu reklam

Bisikletler de faydalanabilecek; Volkswagen’den yeni şarj istasyonu

ILK OLARAK Almanya’da kullanımına başlanacak olan Volkswagen imzalı mobil sorumluluk noktaları, hızlı çok miktar desteğini de sunabilecek niteliklerde.

2020 ile birlikte elektrikli otomobil savaşına fazla çabuk bir giriş yapacak olan Volkswagen, bu hamleyi tamamlayacak yanal destekler için de yoğun bir alıştırma içerisinde. Avrupa yollarındaki sorumluluk ağı anlaşması IOINTY içerisinde faal rol bölge isimlerden birisi olan marka, kendi içerisindeki AR-GE süreçlerinin sonuçlarını yavaş yavaş fiziki adımlara dönüştüyor. Tasarlama kapsamında bugün yeni bir duyuru gerçekleştiren resmi kaynaklar, ilk kez önümüzdeki sene kullanılmak üzere yeni mobil şarj istasyonlarının devreye alınacağını duyurdu. Elektrikli otomobillerin ötesinde bisikletler kadar da kullanılabileceği söylenen bu mobil istasyonlar, seri sıkıntı desteğini de sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
8.000 dolara 300 kilometre menzil sunan elektrikli otomobil; ORA R1

Ilk teferruat

Devlete Ait açıklamayla birlikte birincil detayları da paylaşılan mobil yük istasyonları, konumlandırılacağı şehrin öbür noktalarında hizmet verebilecek nitelikte. Geliştirilecek akıllı telefon uygulamaları üzerinden kolayca bulunabilir her sıkıntı istasyonu, 100 kW‘a kadar hızlı sorumluluk desteğini de beraberinde getiriyor. Kapasitesi gereği 15 araca dek takviye verebileceğini gördüğümüz istasyonlar, değişmez standart şebeke bağlantısı üzerindense 30 kW’a dek güç aktarımı sağlayabilecek. Volkswagen’in bu sistemle birlikte MEB platformu kadar desteklenen 360 kWh’lık enerji depolama planlarını da bu süreçte kullanımda göreceğiz. Önümüzdeki yılın birincil yarısıyla Almanya’da kullanılmaya başlanacak olan istasyonların yeteneklerini her zaman birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Elektrikli Volkswagen I.D. HB

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir